Akademia z okazji 60-lecia istnienia BKS

Akademia z okazji 60-lecia istnienia BKS
fot. MZ Uroczysta akademia rozpoczęła obchody jubileuszu. W programie jeszcze mecz oldboyów, akcja charytatywna oraz ligowe spotkanie BKS - Olimpia Kowary.

Trwają obchody 60-lecia BKS Bobrzanie. Uroczystości rozpoczęła akademia w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" na którą przybyli: piłkarze, działacze, władze oraz przyjaciele BKS. Na akademii był obecny także Andrzej Kowal - Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze. Spotkanie prowadził Jacek Szymczak. Przedstawił on, po krótce, historię i największe osiągnięcia klubu. Głos zabrał także Andrzej Kowal. Prezes OZPN dziękował bolesławieckiemu klubowi za wkład w rozwój dolnośląskiej piłki nożnej i rozwój młodzieży. Z okazji 60-lecia istnienia BKS otrzymał od Zarządu OZPN - Jelenia Góra okolicznościowy puchar.

Akademia z okazji 60-lecia istnienia BKSAkademia z okazji 60-lecia istnienia BKSfot. MZ

W dalejszej części akademii wręczono odznaczenia osobom zasłużonym dla klubu. Byli to zarówno piłkarze, sponsorzy jak i byli i obecni działacze i przyjaciele klubu. Wśród nich znaleźli się m.in.: Mirosław Lik, Mirosław Szapiel, Jerzy Stanik, Stanisław Zapiór, Tomasz Jasiński, Jan Woch, Piotr Bieńkowski, Jacek Szymczak, Henryk Szewc, Cecylia Dorosz, Michał Małkowski, Jacek Dudyński, Władysław Wężyk, Józef Pietrzak i Paweł Rissmann. Dziękowano także za pomoc władzom miasta, które reprezentował wiceprezydent Kornel Filipowicz.

Akademia z okazji 60-lecia istnienia BKSAkademia z okazji 60-lecia istnienia BKSfot. MZ

O 13:00 na stadionie przy ulicy Spółdzielczej rozpoczął się mecz, w którym oldboye BKS mierzą się z oldboyami Zagłębia Lubin. Natomiast o godzinie 17:00 rozpocznie się mecz ligowy BKS - Olimpia Kowary. Przypominamy że na stadionie przeprowadzona będzie akcja charytatywna na rzecz chorej dziewczynki - Julii Wieczorek. Wstęp na mecz BKS - Olimpia Kowary jest bezpłatny.