Miejskie lodowiska gotowe do sezonu

Lodowisko
fot. freeimages.com (mrsmas) Wszystkie miejskie lodowiska są w pełni przygotowane do sezonu zimowego.
istotne.pl 0 lodowisko, marcin zawiła, miasto jelenia góra

Reklama

– Mamy trzy sztuczne lodowiska – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Są to urządzenia zainstalowane przy II LO w Cieplicach oraz dwa „zimowe orliki”: przy SP 13 (ul. Piotra Skargi) oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (aleja Jana Pawła II). Mam nadzieję, że po kosztownej wymianie tzw. maty chłodniczej na „orliku” przy SP 13 wyeliminujemy wszelkie występujące tam awarie.

I dodaje: – Zainwestowaliśmy też w sprzęt (kupiono 40 nowych par łyżew do wypożyczalni). Otwarcie lodowisk i ich eksploatacja zależne są od temperatur powietrza, dopiero od kilku dni, ze względu na utrzymującą się temperaturę poniżej zera, mogliśmy uruchomić działalność, wcześniej technologia mrożenia tafli na to nie pozwalała.

Wstęp na orliki jest bezpłatny, odpłatność dotyczy tylko ewentualnego wypożyczania łyżew (3 zł/2 godz. dla młodzieży i 5 zł/2 godz. – dla dorosłych).

Płatny jest wstęp na lodowisko przy II LO w Cieplicach – dorośli 10 zł/2 godz. (w przypadku posiadacza „Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny – 5 zł/2 godz.).

UM Jelenia Góra/ii

Reklama