Międzynarodowy Orszak Trzech Króli

orszak-trzech-kroli
fot. www.orszak.org „Pokój, Radość, Rodzina: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM” to hasło Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przejdzie ulicami Zgorzelca i Goerlitz. W tym roku kolorowy orszak wyruszy z Marienplatz w Goerlitz i mostem Staromiejskim przejdzie do Zgorzelca.
istotne.pl 0 święto, orszak trzech króli, religia, zgorzelec, goerlitz, miasto zgorzelec

Reklama

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Orszaku Trzech Króli parafie św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu i św. Wacława w Goerlitz ponownie zapraszają mieszkańców obu miast do wspólnego kolędowania i udziału w największych ulicznych jasełkach. Tym razem kolorowy Orszak wyruszy punktualnie o godzinie 13:00 z placu w centrum Goerlitz, kierując się w stronę mostu Staromiejskiego i dalej do Zgorzelca.

Podobnie jak rok temu, uczestniczyć w nim będą uczniowie, przedstawiciele samorządów, zwierzęta z Naszego Zoo i, mamy nadzieję, równie liczni jak przed rokiem mieszkańcy obu miast.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów, zaś wrażeń artystycznych dostarczą scenki jasełkowe przygotowane przez młodzież gimnazjalną i licealną. Ostatnia z nich, Pokłon Trzech Króli, zostanie odegrana przy Miejskim Domu Kultury. Wspólne kolędowanie z gminnymi zespołami ludowymi, które rozpocznie się po tej scenie, zakończy Orszak AD 2015.

Patronat nad polsko-niemiecką edycją Orszaku objęli: biskup legnicki, biskup Goerlitz, burmistrz Zgorzelca, nadburmistrz Goerlitz, wójt Gminy Zgorzelec i starosta zgorzelecki.

Trasa Orszaku: Marienplatz–Steinstrasse–Obermarkt–Bruderstrasse–Neissetrasse–most Staromiejski–plac Pocztowy–ul. Daszyńskiego–ul. Warszawska–ul. Domańskiego–ul. Partyzantów–ul. Wolności–Miejski Dom Kultury.

TrasaTrasafot. Gmina Zgorzelec

Gmina Zgorzelec/ii

Reklama