Nicolas Twardowski wicemistrzem Dolnego Śląska w tenisie ziemnym

Tenisiści
istotne.pl 0 tenis, nicolas twardowski, radosław szuszkiewicz, bartłomiej chodyra

Zawodnik Tenis Park Bolesławiec odniósł tam kolejny sukces, zdobywając tytuł wicemistrza Dolnego Śląska w tenisie ziemnym. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym.

W sobotę 16 maja tenisista z Bolesławca rozegrał dwa mecze. Po pierwszym, pewnie wygranym spotkaniu podopieczny Bartłomieja Chodyry stoczył ciężki trzysetowy bój w ćwierćfinale turnieju. Pokonał w nim wyżej notowanego zawodnika z Wrocławia (Match Point Ślęża) Radosława Szuszkiewicza 2-1 (1:6, 6:1, 6:4).

Kolejny dzień to wygrany półfinał, w którym nasz zawodnik pokonał 2-0 (6:2, 6:4) Karola Stącla (ZTT Złotoryja). Następnie Nicolas Twardowski przystąpił do finału turnieju, w którym musiał uznać wyższość Huberta Kasprzaka z GTT Głogów. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2 (4:6, 3:6). Tym samym Nicolas Twardowski zdobył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska Kadetów w tenisie ziemnym.