Akcja charytatywna: Weekend z Muay Thai

Dominik Zadora
fot. Tomasz Zadora Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Ani i Krzysia.

Reklama

Ania i Krzyś to mieszkańcy Bolesławca, którzy codziennie borykają się ze swoimi chorobami. Ania trwale niedowidzi na prawe oko, ma rzadkie zaburzenie metaboliczne – hipobetalipoproteinemię – oraz wadę postawy. Nosi soczewkę i okulary. Krzyś jest dzieckiem autystycznym, ma padaczkę, zaburzenia rytmu serca, wadę postawy, niepięcie mięśniowe, słabo posługuje się mową. Tak jak Ania, ma hipobetalipoproteinemię. Jest pod opieką rehabilitantów, logopedy, psychologa, pedagoga.

Rodzeństwo jest pod opieką Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz wrocławskich lekarzy specjalistów. Oboje są na kosztownej diecie i zażywają zagraniczne nierefundowane preparaty witaminowe.

PlakatPlakatfot. KSW Gladiator Bolesławiec

W sobotę 23 maja w Klubie Sportów Walki Gladiator Bolesławiec (ul. Dolne Młyny) trening poprowadzi wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata i zawodowy mistrz Europy Federacji ISKA Dominik Zadora. Początek o 16:00.

W niedzielę 24 maja – również o 16:00 – można będzie natomiast potrenować z Mateuszem Golsztajnem, profesjonalnym zawodnikiem, na co dzień trenującym i walczącym w Tajlandii.

Opłaty za udział w zajęciach (KSW Gladiator nie ustala ich wysokości, organizatorzy liczą na Waszą hojność) zostaną przekazane na rzecz rodzeństwa.

Informacja dla tych, którzy chcą pomóc, a nie chce im się trenować: w czasie RUNdki z Powiatem będzie prowadzona kwesta. W tę sobotę (23 maja) przy galerii Bolesławiec City Center pokaz wszechstronnych umiejętności muay thai zaprezentuje wicemistrzyni Oliwia Ziembikiewicz razem z trenerem Grzegorzem Nazarem. Pokazy odbędą się o 11:30 i 15:30.

KSW Gladiator Bolesławiec/ii

Reklama