BTS Elektros 1 drugi na Siatkarskiej Majówce

BTS Elektros 1 drugi na Siatkarskiej Majówce
fot. GA Dwie ekipy kadetów BTS Elektros Bolesławiec zagrały w turnieju Siatkarska Majówka, zorganizowanym przez Integracyjny Klub Sportowy „Jelenia Góra”.

W zawodach, które odbyły się w sobotę 23 maja w hali parku Sportowego (ul. Złotnicza) w Jeleniej Górze, zmierzyły się takie ekipy jak:

  • IKS Jelenia Góra
  • Gimbusy Jelenia Góra
  • BTS Elektros Bolesławiec 1
  • BTS Elektros Bolesławiec 2
  • UKS Dekoria Świdnica
  • JKS Spartakus Jawor.

W meczu o trzecie miejsce spotkali się kadeci BTS Elektros Bolesławiec 2 (podopieczni Damiana Śliwińskiego, zawodnika seniorskiej ekipy BTS-u) oraz IKS Jelenia Góra. Zaś w finale pierwszy zespół BTS Elektros zmierzył się z Dekorią Świdnica. W obu przypadkach wynik był ten sam: 1:1. I o tym, że oba bolesławieckie teamy poniosły porażkę, zadecydowały małe punkty (z powodu ograniczeń czasowych... nie rozegrano tie-breaków).

Trenerem BTS Elektros Bolesławiec 1 jest Michał Sobczyszyn, który w tym tygodniu doznał poważnej kontuzji. – Życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia – powiedział w rozmowie z „ii” Jacek Łuczkowski, prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. W tę sobotę Michała Sobczyszyna zastąpił Tomasz Włoszczyński, na co dzień kapitan seniorskiej drużyny BTS Elektros.

– Szkolimy młodzież, żeby mogła ona potem grać w pierwszym zespole, a nasi seniorzy osiągali jak najlepsze rezultaty – tłumaczy Jacek Łuczkowski. – Część z naszych zawodników może grać i w kadetach, i w juniorach, inni – zarówno w juniorach, jak i w seniorach. Chodzi o to, aby klub był jednym organizmem. Trenerzy muszą ze sobą współpracować. Takie podejście powinno przynieść odpowiednie rezultaty.

BTS Bolesławiec trenuje też dzieci z gminy Bolesławiec. W Bożejowicach wiceprezes BTS-u Krzysztof Mosiądz prowadzi nabór młodych siatkarzy, którzy w przyszłości utworzą gminny zespół młodzików. – Zapraszamy uczniów klas szóstych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjum. Mieszkańców gminy Bolesławiec, ale nie tylko – zachęca prezes Towarzystwa.

O tym, co słychać u seniorów BTS Elektros, napiszemy wkrótce.