Chcesz zaprezentować swoją twórczość? BWA zaprasza!

Jeloń
fot. UM Jelenia Góra Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza artystów z regionu, zainteresowanych prezentacją swojej twórczości w przestrzeni miejskiej Jeleniej Góry, do nadsyłania projektów prac.
istotne.pl 0 wystawa, sztuka, bwa, miasto jelenia góra

Reklama

W 2012 roku zapoczątkowana została cykliczna prezentacja rzeźb i obiektów w przestrzeni publicznej przy Galerii BWA w Jeleniej Górze. W Galerii Jednego Obiektu „MONOLITHOS” dzieło sztuki usytuowane jest na cokole przylegającym do Galerii od strony ulicy Długiej, zyskując tym samym doskonałe miejsce ekspozycji i stając się ciekawym elementem urozmaicającym wygląd starówki miejskiej.

Pierwszym obiektem w tej minigalerii była praca artystki z Borowic Ewy Jonas – ponad dwumetrowej wysokości wolnostojąca rzeźba z drewna lipowego pod tytułem „Jeloń”. Już niebawem ekspozycja rzeźby dobiegnie końca. Tym samym dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych Janina Hobgarska zaprasza artystów do nadsyłania projektów rzeźb lub obiektów o trwałym charakterze (tzn. dzieł odpornych na warunki zewnętrzne).

– Zapraszamy osoby chcące zaprezentować swoją twórczość w samym centrum miasta do zgłaszania swoich prac. Przedsięwzięcie realizowane jest przy współudziale finansowym Miasta Jelenia Góra – mówią pracownicy BWA. – Propozycje rozpatrzone zostaną przez Radę Artystyczną.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Galerii BWA:
Biuro Wystaw Artystycznych
Jelenia Góra, ul. Długa 1, 58-500 Jelenia Góra
tel. 75 75 266 69
[email protected]

UM Jelenia Góra/ii

Reklama