Pobił dziadka, żeby ten „dłużej żył”. Trafi do zakładu psychiatrycznego

Prokuratura
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Prokurator rejonowy w Jeleniej Górze skierował do sądu wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środka zabezpieczającego polegającego na umieszczeniu 24-letniego mieszkańca Łomnicy Łukasza K. w zakładzie psychiatrycznym.
istotne.pl 0 prokuratura, pobicie, miasto jelenia góra

Reklama

Jak ustalono, Łukasz K. zamieszkał wraz ze swoim dziadkiem Stanisławem N. w Łomnicy. Rano 22 sierpnia br. K. zszedł z piętra na parter do pokoju dziadka, a następnie bez żadnego powodu zaczął bić go rękoma po głowie i twarzy. Po pobiciu swojej ofiary sprawca zaczął ścierać z podłogi krew oraz oblał pokrzywdzonego wodą.

Po tym zdarzeniu Łukasz K. wyszedł z domu i udał się w kierunku Jeleniej Góry.

Około godziny 16:00 został zatrzymany przez swojego kuzyna Tomasza M., któremu powiedział, że „pobił dziadka, żeby dłużej żył”.

Na skutek pobicia Stanisław N. doznał poważnych obrażeń głowy i twarzy. Łukasz K. przyznał się do pobicia.

Biegli orzekli, że K. jest chory psychicznie, nie popełnił zatem przestępstwa i nie poniesie odpowiedzialności karnej. Zarówno biegli, jak i prokurator byli jednak zgodni co do tego, że sprawca stanowi poważne zagrożenie dla porządku prawnego. Dlatego też stwierdzono konieczność hospitalizacji K. w zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama