Jakie pieniądze należą się Romanowi, a jakie Kwaśniewskiemu?

Jakie pieniądze należą się Romanowi, a jakie Kwaśniewskiemu?
fot. Krzysztof Gwizdała Prezydent i starosta zarabiają po 12 tys. zł miesięcznie, choć budżet powiatu to połowa tego, co ma miasto.
istotne.pl 0 piotr roman, pieniądze, dariusz kwaśniewski, budżet

Radni uchwalili wynagrodzenia. Piotr Roman będzie zarabiać 12 365 zł, a Dariusz Kwaśniewski 12 337 zł. Miasto, którym rządzi Roman, w 2015 roku ma mieć 147 mln dochodów. Starostwo, gdzie rządzi Kwaśniewski, tylko 75 mln.

W mieście Roman ma do pomocy dwóch wiceprezydentów (w sumie wszyscy zarabiają ok. 34 tys. zł miesięcznie). W powiecie Kwaśniewskiego wspierają dwaj etatowi członkowie zarządu (w sumie 32 tys. zł miesięcznie).

Jak to więc jest, że zarządzanie o połowę mniejszym budżetem powiatu kosztuje prawie tyle samo co zarządzanie budżetem miejskim?! Niestety na stronach internetowych powiatu nie ma żadnego wyjaśnienia tej sytuacji. W informacji o budżecie nie podano nawet wysokości dochodów czy wydatków (sic!). Jest co prawda łącze do prezentacji, ale przygotowano ją w PowerPoint… Zwykły użytkownik Internetu nie dowie się więc w łatwy sposób ze strony powiatu, jakim budżetem zarządza Kwaśniewski i czemu to tyle kosztuje.

Czy Kwaśniewski powinien zarabiać o połowę mniej?
tak
80.33 % głosów: 147
nie
19.67 % głosów: 36