Jakie pieniądze należą się Romanowi, a jakie Kwaśniewskiemu?

Jakie pieniądze należą się Romanowi, a jakie Kwaśniewskiemu?
fot. Krzysztof Gwizdała Prezydent i starosta zarabiają po 12 tys. zł miesięcznie, choć budżet powiatu to połowa tego, co ma miasto.
istotne.pl piotr roman, pieniądze, dariusz kwaśniewski, budżet

Radni uchwalili wynagrodzenia. Piotr Roman będzie zarabiać 12 365 zł, a Dariusz Kwaśniewski 12 337 zł. Miasto, którym rządzi Roman, w 2015 roku ma mieć 147 mln dochodów. Starostwo, gdzie rządzi Kwaśniewski, tylko 75 mln.

W mieście Roman ma do pomocy dwóch wiceprezydentów (w sumie wszyscy zarabiają ok. 34 tys. zł miesięcznie). W powiecie Kwaśniewskiego wspierają dwaj etatowi członkowie zarządu (w sumie 32 tys. zł miesięcznie).

Jak to więc jest, że zarządzanie o połowę mniejszym budżetem powiatu kosztuje prawie tyle samo co zarządzanie budżetem miejskim?! Niestety na stronach internetowych powiatu nie ma żadnego wyjaśnienia tej sytuacji. W informacji o budżecie nie podano nawet wysokości dochodów czy wydatków (sic!). Jest co prawda łącze do prezentacji, ale przygotowano ją w PowerPoint… Zwykły użytkownik Internetu nie dowie się więc w łatwy sposób ze strony powiatu, jakim budżetem zarządza Kwaśniewski i czemu to tyle kosztuje.

Czy Kwaśniewski powinien zarabiać o połowę mniej?
tak
80.33 % głosów: 147
nie
19.67 % głosów: 36