Turniej „Bezpieczny sześciolatek” za nami

Turniej „Bezpieczny sześciolatek”
fot. KPP Lubin Jak reagować, gdy obca osoba częstuje słodyczami; jak się zachować w sytuacji pożaru; co należy ubrać, aby być widocznym po zmroku; jak się zdrowo odżywiać – to tylko niektóre z zadań, z jakimi musiały się zmierzyć ekipy sześciolatków.
istotne.pl 0 policja, turniej, ścinawa, miasto lubin

Reklama

12 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie odbył się turniej „Bezpieczny sześciolatek”. W zmaganiach wzięło udział pięć reprezentacji grup zerówkowych, cztery szkolne i jedna przedszkolna. Do turnieju przyłączyła się także lubińska komenda, która na zaszczytną funkcję członka jury wyznaczyła policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego.

Dzieci rywalizowały w szeregu konkurencji z zakresu bezpieczeństwa: w miejscu zamieszkania, w kontaktach z obcymi, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na wycieczkach i różnych wyjazdach. Ekipy musiały się zmierzyć z wieloma pytaniami oraz scenkami sytuacyjnymi typu: jak reagować, gdy obca osoba częstuje słodyczami; jak się zachować w sytuacji pożaru; co należy ubrać, aby być widocznym po zmroku; jak się zdrowo odżywiać; na jakie numery telefonu należy dzwonić w sytuacjach różnych zagrożeń; jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Niewątpliwie był to turniej sprawdzający wiedzę, umiejętności prawidłowego i bezpiecznego reagowania na zagrożenia, ale przede wszystkim dobra zabawa.

KPP Lubin/ii

Reklama