Muzeum prezentuje niebanalne prace

Fragment rzeźby Przemysława Lasaka
fot. istotne.pl Tylko do końca października można oglądać rzeźby Przemysława Lasaka.
istotne.pl 0 wystawa, muzeum ceramiki, przemysław lasak, plener ceramiczno-rzeźbiarski

Reklama

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Tego, że Bolesławiec jest miastem związanym z ceramiką, nie trzeba powtarzać nikomu. Muzeum Ceramiki zadbało o to, aby także po zakończeniu dużych wydarzeń artystycznych, jak Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski, bolesławianie mogli obcować z przepięknymi rzeźbami.

Trzeba się śpieszyć

Już tylko do końca października można oglądać wystawę oryginalnych, inspirowanych starożytnymi cywilizacjami rzeźb Przemysława Lasaka, absolwenta wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Ci, którzy chcą powrócić do klimatu bolesławieckich Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich, z pewnością nie pogardzą eksponowaną przy ulicy Kutuzowa imponującą wystawą "Artyści – Muzeum. Sztuka ziemi i ognia". Prezentowane są na niej rzeźby powstałe na przestrzeni 40 lat funkcjonowania Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich. Ich autorami są wybitni artyści polscy i zagraniczni.

Jeśli to miłośnikom ceramiki nie wystarczy, mogą wybrać się oni do Muzeum Ceramiki przy ulicy Mickiewicza. Tam, oprócz wspomnianych już fantastycznych prac Przemysława Lasaka czekają na nich dwie stałe wystawy: "Kamionka bolesławiecka od XVIII w. do czasów współczesnych", poświęcona historii bolesławieckiej ceramiki, oraz "Ceramika Europejska", powstająca na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kolekcja licząca około stu przykładów kamionki wytwarzanej w wielu ośrodkach europejskich. Znajdują się tam zarówno naczynia użytkowe i dekoracyjne, jak również rzeźby z przełomu XIX i XX wieku i początku XX wieku pochodzące z Austrii, Francji, Niemiec, Holandii, Anglii, utrzymane w stylu secesji, art deco oraz nawiązujące do historyzmu w sztuce.

Reklama