Sprawcy pobicia ucznia „budowlanki” zatrzymani, jednemu z nich grozi do 8 lat więzienia

Nóż
fot. freeimages.com (spekulator) Bolesławieccy policjanci zatrzymali sprawców pobicia 19-latka. 31-latek może trafić za kratki na osiem lat, 30- i 27-latkowi grozi kara do lat trzech.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, sąd, nóż, pobicie

Reklama

Wracamy do sprawy. Zdarzenie miało miejsce 13 lutego, przed godziną 8:00, w okolicy marketu Tesco. Kilku mężczyzn pobiło 19-letniego ucznia Zespołu Szkół Budowlanych. Nastolatek został także dźgnięty nożem. Trafił do szpitala.

Jak się okazało, nastolatka – jeszcze w markecie – zaczepił 31-letni bolesławianin, który groził uczniowi „budowlanki”. Gdy chłopiec wyszedł ze sklepu, napadło nań trzech mężczyzn: wspomniany 31-latek oraz 30- i 27-latek (cała trójka to mieszkańcy Bolesławca).

Dwóch ostatnich policja zatrzymała chwilę po zdarzeniu. Trzeci, zdając sobie sprawę z tego, że jest poszukiwany przez mundurowych, po kilku godzinach sam zgłosił się do komendy.

31-latka, który w czasie pobicia użył noża, sąd na wniosek prokuratury aresztował tymczasowo na 2 miesiące. 30- i 27-latek mają dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Najstarszemu z bandytów grozi do 8 lat więzienia, dwaj pozostali mogą trafić za kratki na trzy lata.

KPP Bolesławiec/ii

Reklama