Nowa bajka na Dzień Dziecka

Nowa bajka na Dzień Dziecka
fot. K. Gwizdała Dla dzieci i rodziców mamy nową bajkę terapeutyczną Grażyny Hanaf. Wszystkim, którzy pokochali garbuskę Matyldę prezentujemy „Dziewczynkę-skrzynkę”.

Premiera bajki odbędzie się w piątek, 29 maja, o 17:00 w sali konferencyjnej BOK-MCC (II piętro) przy pl. Piłsudskiego w Bolesławcu. Na premierę zapraszają Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Księgarnia Agora oraz Istotne.pl. Wstęp wolny.

Specjalnie na tę okazję zaaranżowana zostanie klatka schodowa, tak by przybyli goście mogli poczuć się jak dziewczynka-skrzynka i posmakować atmosfery grozy. W programie promocji również:

  • wstęp Józefiny Witas z księgarni Agora
  • opowieść autorki Grażyny Hanaf o potędze ludzkiego strachu
  • wystawa fotografii Krzysztofa Gwizdały wykorzystanych w książce
  • sesja zdjęciowa dla dzieci w skrzynce z bajki (uczniowie oraz instruktor pracowni fotograficznej BOK-MCC Michał Piaskowski będą profesjonalnie fotografować przybyłe na wydarzenie dzieci)
  • sprzedaż bajki po promocyjnej cenie 10 zł

„Dziewczynka-skrzynka”, druga bajka terapeutyczna Grażyny Hanaf, opowiada o dziecku, które tak się bało, że ukryło się w skrzynce. Ludzie przezwali je dziewczynką-skrzynką. Pewnego razu stała się rzecz naprawdę zła. Strach dziewczynki urósł ponad wszelką miarę, tak, że zaczął rzucać cień na całe miasteczko – i wszyscy mieszkańcy zaczęli się bać. Wtedy kazali wywieźć dziecko w skrzynce daleko za miasto i tam porzucić…

Opinie o bajce

„Odnajduję tu głęboką prawdę. To prawdziwa opowieść o odwadze mierzenia się z tym, co życie przynosi, choć to czasem trudne. I o tym, jak mocno Nurt Rzeki Życia czasem rzuca nami o skały i kamienie, byśmy się odważyli wyjść poza nasze ograniczenia, opuścić bezpieczne skrzynki.”
Magdalena Choma, terapeutka, coach

„ Podoba mi się tytuł. Niby przewrotny i banalny, a potem odkrywam, że wcale nie jest zabawny. Podoba mi się długość opowieści. Nie nudzi, trzyma w napięciu, sprawia że pojawiają mi się w głowie pytania z każdym kolejnym zdaniem.
Podoba mi się zakończenie. Nie jest oczywiste, a wręcz bardzo zaskakujące. I takie pokrzepiające dla mnie. Czuję głęboko, jak wiele Kobiet, które ostatnio poznałam choćby w samym projekcie Kreatorka to takie Dziewczynki-Skrzynki. Sama momentami się tak czuję, chociaż z zewnątrz tego nie widać.”
Katarzyna Żbikowska, managerka projektów, autorka książki „Mapy myśli w biznesie”

Bajka jest dostepna w Bolesławcu, można ją kupić w księgarni Agora w Rynku.