Ile dzieci ukryło się w skrzynce? – promocja bajki Grażyny Hanaf

Ile dzieci ukryło się w skrzynce? – promocja bajki Grażyny Hanaf
fot. Krzysztof Gwizdała Dzieci, które przyszły na promocję bajki „Dziewczynka-skrzynka”, fotografowały się w skrzynce z bajki. Niektóre z nich kilka razy biegały też po „strasznej” klatce schodowej.

Powiało grozą na klatce schodowej prowadzącej do sali konferencyjnej BOK-MCC, gdzie odbyła się promocja książki. Była nastrojowa muzyka, napisy i zdjęcia z bajki o strachu oraz odpowiednie oświetlenie. Dzieci były zachwycone i kilka razy wbiegały i zbiegały z drugiego piętra, tak dobrze się bawiły.

Dużą atrakcją była też możliwość sfotografowania się w skrzynce, rekwizycie wykorzystanym do zilustrowania bajki. W „Dziewczynce-skrzynce” nie ma rysunków, są w niej zdjęcia autorstwa Krzysztofa Gwizdały. W rolę najbardziej strachliwej dziewczynki na świecie wcieliła się córka autorki, która kazała mówić, że ona sama jest w rzeczywistości bardzo odważna.

Gości przybyłych na promocję witała Józefina Witas. – Grażyna Hanaf dała się nam poznać jako dojrzała autorka w powieści „Joachim”, którym narobiła niezłego zamieszania w mieście – mówiła Józefina Witas. – Myślałam, że będzie pisała tylko dla dorosłych, a Grażyna odnalazła się w trudnym gatunku literatury dla dzieci. Jej bajki przypominają mi atmosferę baśni braci Grimm, są momentami mroczne i niezwykle – dodała współwłaścicielka księgarni Agora.

Grażyna Hanaf dziękowała ludziom, którzy wsparli ją w przygotowaniu wydarzenia. – Promocja nowej bajki była dziełem wielu osób – powiedziała nasza dziennikarka. – Jestem wdzięczna zaangażowanym w mój projekt osobom z BOK-MCC. Michał Piaskowski wykonał świetne zajęcia dzieciom. Waldek Cieślak, Kasia Zarówny, Krzysztof Korczyński i Leszek Rzepka to autorzy klatki schodowej strachu. Wiem, że kosztowała wiele pracy. Efekt jest doskonały. Dziękuję też Tomkowi Cieślakowi za ozdobienie skrzynki zrobionej przez Karola Borowczyka. Tata Tomka, właśnie Waldek Cieślak, pozował również do zdjęć. Dziękuję Ewie Lijewskiej-Małachowskiej za okazane serce temu projektowi i przyjaźn. Bardzo dziękuję Józefinie i Markowi Witasom za udostępnienie mi witryny ich wyjątkowej księgarni Agora, to bardzo dużo. Dziękuję bardzo mojej Mamie i cioci Krysi za wielką pomoc przy sprzedaży bajek. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy tutaj przyszli i cieszę się, że tak dobrze się bawiliście – powiedziała na koniec Grażyna Hanaf.

Ile dzieci ukryło się w skrzynce?

Dzieci, które przyszły na promocję bajki „Dziewczynka-skrzynka”, fotografowały się w skrzynce z bajki. Zobacz na zdjęciach Michała Piaskowskiego, ile ich tam się ukryło…