Ruszyła rOwerOwa RUNdka z Powiatem

Ruszyła rOwerOwa RUNdka z Powiatem
fot. GA Dłuższą trasę zdecydowały się pokonać 23 osoby. W małej RUNdce ma pojechać 66 rowerzystów.

Są dwie trasy – jedna 95-kilometrowa wyznaczona przez wszystkie gminy powiatu bolesławieckiego i druga – o długości ok. 40 km, w przeważającej większości prowadząca po terenie gminy Bolesławiec. Mała RUNdka z Powiatem będzie jednocześnie trzecim rajdem Powiatowej Ligi Rowerowej, organizowanej wspólnie przez stowarzyszenie Via Sudetica i Powiat Bolesławiecki.

Mariusz Lickiewicz z Via Sudetica, współorganizator wydarzenia, życzył wszystkim rowerzystom szerokiej drogi. Starosta Dariusz Kwaśniewski: – Jedziemy trzeci raz, przed nami około 100 km, tak jak w tamtym roku. Bezpiecznie sobie jedźmy i się bawmy, Ty-dzień z Powiatem trwa. Tydzień temu przebiegliśmy ten dystans, dzisiaj go przejedziemy.

A wicestarosta Marian Haniszewski zapowiedział, że w przyszłym roku... pokona dłuższy dystans rOwerOwej RUNdki z Powiatem.

Start obu dystansów: parking przy ul. Armii Krajowej (nowa siedziba Powiatu). Dłuższy dystans rozpoczął się ok. 9:00, zaś w trasę krótkiego rowerzyści ruszą o godz. 11:00.

Aktualizacja

W małej RUNdce udział bierze ok. 80 osób.

Od godzin przedpołudniowych na parkingu przy Starostwie Powiatowym odbywać się będą działania towarzyszące – prezentacje serwisu Shimano oraz sklepów Xtrabike i Dobre Sklepy Rowerowe, pokazy policji i straży pożarnej, bezpłatne znakowanie rowerów przez straż miejską, a także pokaz symulatora dachowania samochodu osobowego.

Biuro organizacyjne imprezy czynne będzie już od godz. 08:00. Szczegóły na Facebooku i stronie z zapisami.

Mariusz Lickiewicz/ii