Najlepsze „ruskie” zrobiły gospodynie z Kraśnika

Najlepsze „ruskie” zrobiły gospodynie z Kraśnika
fot. G. Hanaf Dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich wystartowało w konkursie na najlepsze pierogi z serem i ziemniakami. Zwycięstwo przypadło gospodyniom z Kraśnika Dolnego.

Festyn pierogowy w Dąbrowie Bolesławieckiej jak co roku cieszyl sie ogromnym powodzeniem. W konkursie na najlepsze pierogi ruskie wzięły udział gospodynie z Kraśnika Dolnego (pierwsze miejsce), Bożejowic-Rakowic (drugie miejsce), Dobrej (trzecie miejsce), Żeliszowa, Tomaszowa i Bolesławic (ex aequo czwarte miejsce), Suszek (piąte miejsce), Wykrot (szóste miejsce) oraz z Kruszyna (siódme miejsce).

Wójt gminy Bolesławiec witając wszystkich na festynie zażartował, że gdyby w konkursie wystartowała drużyna gospodyń z kwatery wojska w Trzebieniu, mogłaby zaserwować wszystkim najlepsze ruskie pierogi. – Rozstrzygnięcie konkursu to dopiero początek zabawy – powiedział Andrzej Dutkowski. – Życzę wszystkim świetnej zabawy do końca.

Zwycięskie koła gospodyń na Festynie pierogowymZwycięskie koła gospodyń na Festynie pierogowymfot. G. Hanaf

Na scenę, do rozdania nagród, wójt zaprosił starostę Dariusza Kwaśniewskiego, który ufundował drugą nagrodę w konkursie. Staroście towarzyszył wice starosta Marian Haniszewski, przewodniczący rady Gminy Bogusław Uziej oraz jury konkursu Liliana Liszcz (dyrektorka Szkoły Podstawowej w Dąbrowie) i Ryszard Miziniek.

Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkoły podstawowej w Dąbrowie, Elisa i Denise Laudami, instruktorki Zumby (darmowe zajęcia Zumby organizowane są przez GOKiS). Wystapił zespół Echo z Chocianowca (12 wokali, kontrabas, skrzypce, klarnet, mandolina, akordeony). Były pokazy flamenco, występ Leśnych nastroi z Dobrej oraz występ ZPiT Ziemi Bolesławieckiej, a festyn zakończyła zabawa taneczna.

Festyn pierogowy to jedna z wielu świetnych i smacznych imprez przygotowywanych przez Gminę Bolesławiec dla mieszkanców.