MZK uruchomi nową linię autobusową

Autobusy MZK
fot. MZK Bolesławiec Na wniosek mieszkańców 27 października w naszym mieście uruchomiona zostanie nowa linia – 12.
istotne.pl 0 autobus, mzk bolesławiec, andrzej jagiera

Reklama

Miejski Zakład Komunikacji informuje, że 27 października (poniedziałek) uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa o numerze 12. Jej trasa przebiegać będzie tak: Łasicka, pętla – al. Wojska Polskiego – Zwycięstwa – Jeleniogórska – Zygmunta Augusta – Spółdzielcza – Chrobrego, dawna Polfa – Chrobrego, dworzec PKP – Ogrodowa – Chrobrego, dawna Polfa – Spółdzielcza – Zygmunta Augusta – Jeleniogórska – Zwycięstwa – al. Wojska Polskiego– Łasicka, pętla.

Jak tłumaczy prezes MZK Andrzej Jagiera, spółka uruchamia nową linię autobusową na wniosek mieszkańców Bolesławca, a zwłaszcza ulicy Zygmunta Augusta i alei Wojska Polskiego. – Odkąd zmienił się rozkład jazdy autobusów, docierały do nas sygnały od mieszkańców tych ulic, głównie osób starszych, że nie mają teraz jak dojechać do dworca, do szpitala czy jednego z marketów – zaznacza prezes. – To właśnie na ich wniosek uruchamiamy tę nową linię.

Szef miejskiej spółki podkreślił w rozmowie z „ii”, że wprowadzenie nowej linii autobusowej nr 12 nie odbywa się kosztem żadnego z dotychczasowych połączeń.

O uruchomienie nowej linii wnioskowało znacznie ponad 200 mieszkańców naszego miasta. Szczegóły na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bolesławcu.

MZK/ii

Reklama