Wkrótce ruszy kolejna inwestycja na al. Piłsudskiego

Inwestycja
fot. UM Legnica Niebawem rozpocznie się przebudowa kolejnej zatoki autobusowej na al. Piłsudskiego (na wysokości ul. Warmińskiej, jadąc w kierunku wiaduktu). Koszt tej inwestycji – 196.366,08 zł brutto.
istotne.pl 0 inwestycja, um legnica, miasto legnica

Reklama

Prace będą polegały na wymianie nawierzchni zatoki z asfaltowej, która została już wyeksploatowana, na nową, betonową o większym udźwigu. W obrębie przystanku wyłożony zostanie też nowy chodnik z kostki betonowej. Na czas przebudowy zatoki będzie w tym rejonie wprowadzona nowa organizacja ruchu (o zmianach poinformujemy, gdy zostanie zatwierdzona). To zadanie realizowane jest w ramach przygotowań do kolejnego etapu przebudowy al. Piłsudskiego.

Przypomnijmy wcześniejsze etapy przebudowy tej ważnej arterii. Wyremontowano jezdnie o długości ok. półtora kilometra. Zbudowano nowe chodniki, przebudowano 4 zatoki autobusowe w trwałej technologii betonowej. W ramach tych inwestycji zmodernizowano kanalizację deszczową i sanitarną, zbudowano także kanały pod przyszłą miejską sieć internetową Legman. Wcześniej wyremontowany był wiadukt wraz z ul. Sudecką do Koskowickiej.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreśla, że przebudowa al. Piłsudskiego jest zaplanowana jako logiczna konsekwencja unowocześnienia całej arterii komunikacyjnej, łączącej centrum miasta z największymi osiedlami mieszkaniowymi, usprawniającej również dojazd do szpitala specjalistycznego.

W ramach tej koncepcji w poprzednich latach przebudowana została ul. Libana wraz placem Wilsona, Wrocławska, II Armii Wojska Polskiego ze skrzyżowaniem z Moniuszki, al. Piłsudskiego i Rzeczypospolitej. W tym roku – ul. Witelona i Skarbka. Kolejnym etapem będzie modernizacja ul. Sikorskiego do Iwaszkiewicza.

UM Legnica/ii

Reklama