Obrazy kawą malowane w BOK-MCC

Wystawa Kawą malowane BOK-MCC
fot. Jolanta Dusza Jolanta Dusza zajmuje się niezwykle ciekawą, lecz mało znaną formą tworzenia obrazów malowanych kawą. Wernisaż jej prac odbędzie się w piątek, 24 października o 18:00.
istotne.pl 0 kawa, jolanta dusza, bok - mcc

Reklama

Do Galerii Długiej BOK-MCC zapraszają organizatorzy. Twórczość bolesławianki ciekawa jest nie tylko dla miłośników sztuki oraz smakoszy kawy, ale również dla tych, którzy chcą się przekonać, że ten popularny napój może być stosowany jako farba.

Jolanta Dusza, mieszkanka Bolesławca, od trzydziestu lat zawodowo uczy matematyki, jest również nauczycielem informatyki i fizyki. Ale jej prawdziwą pasją jest malarstwo, a szczególnie bardzo stara, choć rzadko stosowana technika malowania kawą. Do tej twórczość zainspirowała ją jedna z najbardziej znanych na świecie mistrzyń tego sposobu tworzenia Karen Eland autorka cenionych kawowych reprodukcji znanych obrazów.

Prezentowane na wystawie prace „Kawą malowane” przedstawiają widoki naszego miasta, krajobrazy, kwiaty, zwierzęta. Autorka tworzy także portrety, które cieszą się ogromną popularnością i które najczęściej trafiają do uwiecznionych na obrazach osób.

W ubiegłym roku prace autorki można było obejrzeć na wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu czy Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Ponadto w tym czasie autorka otrzymała zaproszenie na Światowe Święto Kawy do Doha (stolicy Kataru).

Podczas wernisażu odbędzie się degustacja kawy po bałkańsku, która zostanie przygotowana przez Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół.

Bolesławiec kawą malowanyBolesławiec kawą malowanyfot. Jolanta Dusza
Bolesławiec kawą malowanyBolesławiec kawą malowanyfot. Jolanta Dusza

Reklama