Powiat: Dzień Edukacji Narodowej w Bogatyni i Zgorzelcu

Ludzie
fot. Powiat Zgorzelecki W Bogatyni i Zgorzelcu szkoły zorganizowały wspólne, powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.
istotne.pl 0 powiat zgorzelecki, dzień edukacji narodowej, miasto zgorzelec

Reklama

13 października w bogatyńskim LO oprawę popularnego Dnia Nauczyciela przygotowali gospodarze wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z „Górnika”. Na uroczystość przybyło liczne grono obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, zaproszeni goście i uczniowie.

Nie zabrakło życzeń, podziękowań i wręczonych przez wicestarostę Mariusza Tureńca nagród. Zaprezentowany przez młodzież program artystyczny był bardzo różnorodny: zebrani usłyszeli wiersz Zbigniewa Herberta „Pan od przyrody”, piosenkę w wykonaniu międzyszkolnego duetu, kabaretowy monolog; mogli także podziwiać szkolne wariacje nt. „Dziadów” Mickiewicza, w których w charakterze moralizujących duchów ukazywali się wagarowicz czy szkolna strojnisia.

14 października zgorzeleckie placówki przygotowały wspólnie Dzień Edukacji Narodowej w „Emilce”. Tu również nie zawiodła oświatowa frekwencja. Wśród przybyłych gości nie zabrakło także senatora Jana Michalskiego, burmistrza Rafała Gronicza i wójta Kazimierza Janika. Szef powiatowej oświaty starosta Artur Bieliński „za trud, pasję i entuzjazm włożone w wychowanie młodzieży powiatu” wręczył dyrektorom i nauczycielom Nagrody Starosty Zgorzeleckiego. Na scenie nie zabrakło atrakcyjnych występów wokalno-muzycznych, układów tanecznych, recytacji czy scenki kabaretowej.

Niewątpliwie najsłodszą niespodzianką obydwu uroczystości były fantastyczne torty, ufundowane przez współpracujący z powiatowymi szkołami, kierowany przez Franciszka Wurszta zgorzelecki Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości.

Powiat Zgorzelecki/ii

Reklama