50-lecie szkoły w Rudnej

Jubileusz
fot. Powiat Lubiński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej świętował swoje pięćdziesięciolecie. Z okazji okrągłej rocznicy uroczyście podziękowano wszystkim nauczycielom i dyrektorom, pracującym w placówce przez minione 50 lat.
istotne.pl 0 jubileusz, rudna, powiat lubiński, zsp rudna, miasto lubin

Reklama

– Ta uroczystość ma szczególne znaczenie dla naszej szkoły. Przywołuje wspomnienia, ale również skłania do podsumowań i refleksji na temat funkcjonowania szkoły. Przez 50 lat bardzo wiele się zmieniło: wyposażenie szkoły, kierunki kształcenia, typy szkół, organizacja pracy, a nawet sama nazwa. Jednak to, co najważniejsze, zostało do dziś, a jest to podejście do ucznia, który zawsze postrzegany jest jako jednostka otoczona opieką i zrozumieniem – mówi Ewa Janiszewska, dyrektorka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej.

Po przywitaniu wszystkich gości wyemitowany został film i zdjęcia podsumowujące 50 lat istnienia szkoły. Wypowiadają się na nim obecni i byli pracownicy oraz założyciel szkoły Zdzisław Bergier, prywatnie ojciec obecnej dyrektorki Ewy Janiszewskiej. Przywołane w filmie wspomnienia i lata, kiedy szkoła jeszcze raczkowała, wzbudziły we wszystkich ogromne emocje, a u niektórych gości nawet wzruszenie.

Przy okazji okrągłej pięćdziesiątej rocznicy szkoły odsłonięta została tablica pamiątkowa, ufundowana przez KGHM Polska Miedź S.A, Zakłady Hydrotechniczne w Rudnej, która od razu została poświęcona przez księdza biskupa Marka Mendyka.

Podziękowania dla dyrektora i całego grona pedagogicznego złożyli również starosta lubiński Adam Myrda oraz przewodniczący Rady Powiatu Krystian Kosztyła.

– 50 lat istnienia szkoły to na pewno setki absolwentów, którzy później mogli zdobywać wiedzę na studiach wyższych. To wszystko dzięki wspaniałym pedagogom, którzy to, co mają najlepszego, czyli wiedzę, przekazywali tym młodym pokoleniom. Oprócz przekazywania wiedzy uczycie również młodych ludzi tej trudnej sztuki radzenia sobie w życiu codziennym. Życzyłbym sobie i życzę również wam kolejnych tak wspaniałych jubileuszy – mówi Adam Myrda.

Na ręce dyrektorki Ewy Janiszewskiej podziękowania i gratulacje z okazji tak wspaniałego jubileuszu złożył również wójt gminy Rudna Władysław Bigus, który był pod ogromnym wrażeniem zarówno działalności szkoły, jak i organizacji uroczystości, której był też sponsorem.

Zarówno starosta lubiński, jak i wójt gminy Rudna za pomoc i wspieranie szkoły otrzymali pamiątkowe szklane statuetki.

Podziękowania i słowa gratulacji płynęły we wszystkich kierunkach. Dziękowano szkole i jej pracownikom, a także instytucjom wspierającym jej działalność. Ceremonia była również okazją do podziękowania byłym pracownikom, dyrektorom i założycielowi szkoły za ich wkład pracy, dzięki którym szkoła dzisiaj funkcjonuje i nadal się rozwija.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły.

Powiat Lubiński/ii

Reklama