Nowy park w Janowicach Wielkich już otwarty. Za nami też finał akcji „Niedaleko pada jabłko od Janowic”

Ludzie
fot. Gmina Janowice Wielkie 11 października w miejscu zamkniętego od lat basenu w Janowicach Wielkich otwarto nowy teren rekreacyjny. Liczna grupa mieszkańców i gości wypróbowała zamontowane urządzenia. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek, a dla dzieci – watę cukrową.
istotne.pl 0 umwd, park, inwestycja, janowice wielkie, miasto jelenia góra

Reklama

Sprawdziła się scena, odbyły się konkursy dla dzieci, grał zespół dansingowy. Na terenie nowo otwartego kompleksu znajdują się alejki z ławkami, siłownia zewnętrzna, boisko do buli, stoły do szachów, ping-ponga, scena wraz z budynkiem zaplecza technicznego, fontanna, latarnie, kamery monitoringu i niewielki parking. Inwestycja kosztowała ponad 910 tys. zł, z czego ponad 50% to dofinansowanie pozyskane przez Gminę Janowice Wielkie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Otwarcie parku połączone było z finałem akcji „Niedaleko pada jabłko od Janowic”, zorganizowanej przez Grupę Odnowy Wsi Janowice Wielkie. Rozdanych zostało 150 sztuk sadzonek jabłoni. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali gry i zabawy związane z jabłkami.

Dzieci rozwiązywały quiz i zagadki, układały puzzle, rysowały jabłonki. Na wolnej scenie swoje utwory związane ze wspomnianym owocem zaprezentowali i starsi, i młodsi. Na spragnionych czekał domowy kompot jabłkowy.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Gminy Janowice Wielkie.

Gmina Janowice Wielkie/ii

Reklama