Inwentaryzacja pomieszczeń szkolnych

Stetoskop
fot. freeimages.com (q83) Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zarządził inwentaryzację pomieszczeń niewykorzystywanych bądź niewykorzystanych w pełni w każdej szkole. Cel? Opieka zdrowotna.
istotne.pl 0 zdrowie, edukacja, inwestycja, marcin zawiła, um jelenia góra, miasto jelenia góra

Reklama

– Chcemy się przygotować do zmian w zakresie opieki medycznej, o których wspominała premier Rzeczypospolitej Polskiej Ewa Kopacz – powiedział Marcin Zawiła. – Tezy wystąpienia pani premier były dodatkową inspiracją, niemniej niezależnie od nich dostrzegamy pilną potrzebę poprawy i uzupełnienia form opieki zdrowotnej nad uczniami – w nieco odmienionej formie – do sytuacji, kiedy w każdej szkole był gabinet pielęgniarki/higienistki, a w przeważającej części szkół także gabinet stomatologiczny.

I dodał: – Współcześnie występują dodatkowe zagrożenia zdrowotne, dotyczące choćby nadwagi czy wręcz otyłości, ale okazuje się ostatnio, że wracają problemy z utrzymaniem higieny itp. Z drugiej strony w wielu szkołach można dziś bez większego trudu wskazać pomieszczenia, które w wyniku niezbyt kosztownej adaptacji będzie można przystosować do funkcji związanych z opieką zdrowotną nad uczniami w formie „pierwszego kontaktu”. I tę pracę chcielibyśmy podjąć.

UM Jelenia Góra/ii

Reklama