Lubińska kronika na trzecim miejscu

Zespół
fot. Powiat Lubiński Kronika prowadzona przez Zespół Folklorystyczny „Lubin” zajęła w konkursie dolnośląskim trzecie miejsce.
istotne.pl 0 konkurs, umwd, miasto lubin

Reklama

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego prowadzenia kroniki. Wszystkie członkinie zespołu od 30 lat wkładają w nią całe swoje serce. Cieszymy się, że została zauważona i wyróżniona spośród 23 kronik biorących udział w konkursie – mówi Danuta Kumor, reprezentantka zespołu.

Organizatorami konkursu „Najciekawsza kronika wiejska 2014” byli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. W zmaganiach brały udział zespoły folklorystyczne i koła gospodyń wiejskich z całego Dolnego Śląska. Nagroda, jaką otrzymał zespół z Lubina, to nowy aparat fotograficzny.

– Nowy aparat umożliwi nam dokumentowanie wszystkich wydarzeń dotyczących działalności zespołu. Dotychczas nie posiadałyśmy takiej możliwości, więc wyobrażam sobie, jak wspaniała teraz będzie nasza kronika – żartobliwie dodaje Danuta Kumor.

Zespół działa już ponad 30 lat i, jak mówi jego przedstawicielka, potrzebuje on młodych ludzi, którzy będą kontynuować działalność grupy. Prężny rozwój zespołu i kontynuowana od 30 lat tradycja zapewnia ZF „Lubin” ciągłe sukcesy i miejsca na podium.

Powiat Lubiński/ii

Reklama