Szukasz pracy? Wybierz się do… kiosku

Szukasz pracy? Wybierz się do… kiosku
fot. ii Poszukiwanie pracy to często długotrwały, trudny i męczący proces. Obecnie można go uprościć i po pracę wybrać się do infokiosku.
istotne.pl praca, piotr roman, infokiosk, um bolesławiec

Mówiąc ściślej, chodzi o „Kioski z pracą”, czyli o miejskie, publiczne stanowiska komputerowe, które dotychczas służyły głównie do informowania o aktualnościach i sprawach dotyczących miasta czy powiatu. Od niedawna można tam też w łatwy sposób poszukać zatrudnienia.

W „Kiosku z pracą” przedstawione są oferty pracy z okolicy i nie tylko. Jeżeli któraś z nich wyda się nam interesująca, możemy się do niej zgłosić, pozostawiając swój numer telefonu. Wówczas skontaktuje się z nami konsultant do spraw zatrudnienia, który przeprowadzi krótką, niestresującą rozmowę rekrutacyjną. „Kioski z pracą” to projekt firmy Loyd S.A., która we współpracy z władzami samorządowymi uruchomiła blisko 70 takich stanowisk na południu Polski.

„Kioski z pracą” to specjalnie przygotowany przez Loyd S.A. program instalowany na ogólnodostępnych miejskich urządzeniach informacyjnych. Dzięki „Kioskom z pracą” osoby szukające zatrudnienia będą mogły zapoznać się z aktywnymi ofertami pracy z regionu, z Polski oraz z zagranicy. Obsługa oprogramowania jest bardzo prosta i intuicyjna, nie sprawi kłopotów osobom nieznającym specyfiki pracy z komputerem.

– Osoby zainteresowane podjęciem pracy będą mogły wprowadzić do systemu swój numer telefonu. Następnie konsultanci firmy Polski HR skontaktują się telefonicznie z taką osobą, przeprowadzą z nią wstępną rozmowę rekrutacyjną i zapiszą kandydata w bazie. W momencie gdy w systemie pojawi się odpowiednia dla niego oferta, przedstawiciel Polskiego HR ponowi kontakt i zaprosi do udziału w dalszej rekrutacji – komentuje Bartosz Kaczmarczyk, prezes Grupy Kapitałowej Loyd S.A.

Dotychczas „Kioski z pracą” powstały na terenie województwa dolnośląskiego, śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego, m.in. w Krasnymstawie, Andrychowie, Sanoku czy Rymanowie. Ostatnio 40 takich stanowisk uruchomiono na terenie Bolesławca, gdzie Loyd S.A. we współpracy z lokalnym samorządem zainstalował oprogramowanie na miejskich infokioskach.

– W interesie każdego samorządu powinna leżeć jak największa aktywizacja zawodowa jego mieszkańców, a projekt „Kiosków z pracą” to znacznie ułatwia. Należy zauważyć, że dzięki tej inicjatywie zwiększamy zasięg i dostępność ofert pracy. „Kioski z pracą” to proste, przyjazne urządzenia, które realnie pomagają znaleźć pracę. Zachęcam wszystkich mieszkańców do zapoznania się nimi. Mam nadzieję, że ten efekt naszej współpracy wpłynie pozytywnie na naszą społeczność i że wiele osób znajdzie zatrudnienie – komentuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.

UM Bolesławiec