Pijany 18-latek wybrał się na przejażdżkę... nie swoim samochodem

butelka-alkohol
fot. www.sxc.hu (nkzs) Policjanci zatrzymali 18-latka bez prawa jazdy, który zabrał kluczyki do cudzego auta i się nim przejechał. Miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat więzienia.
istotne.pl 0 alkohol, policja, kowary, miasto jelenia góra

Reklama

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 27 na 28 września. Około 2:00 policjanci z Kowar zauważyli na drodze Peugeota. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pijany. Mundurowi chcieli zatrzymać go do kontroli. Gdy jednak kierujący autem 18-letni mieszkaniec jednej z podkowarskich miejscowości zauważył radiowóz, zatrzymał się, wysiadł z Peugeota i zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało, nie bez powodu: nie miał prawa jazdy i był pijany. Badanie wykazało prawie 2 promile w organizmie.

Policjanci ustalili, że 18-latek poruszał się nie swoim samochodem. Pojazd należał do mieszkańca Mysłakowic. Zatrzymany nastolatek powiedział funkcjonariuszom, że zabrał auto bez zgody właściciela (ten ostatni w tym czasie bawił się na imprezie w lokalu, którego właścicielem jest ojciec 18-latka). Pokrzywdzony dopiero rano zorientował się, że jego auto zniknęło.

Nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama