Prezydent spotkał się ze zwyciężczynią prestiżowego konkursu operowego

Anna Patrys
fot. www.facebook.com/pages/Elizabeth-Connell-Prize/590622567672012 Jeleniogórzanka Anna Patrys zwyciężyła w konkursie Elizabeth Connell Prize w australijskim Sydney.
istotne.pl 0 konkurs, opera, marcin zawiła, anna patrys, miasto jelenia góra

Reklama

Prezydent Marcin Zawiła spotkał się 30 września z Anną Patrys, znakomitą wokalistką, która po sukcesie w TVN-owskim Mam Talent dotarła do 5-osobowego finału rywalizacji w konkursie Elizabeth Connell Prize w Sydney i zwyciężyła w rywalizacji z 200 innymi śpiewaczkami z 16 krajów świata.

Nagrodą jest stypendium w wysokości 20 tys. dolarów. – Pozwoli mi to – powiedziała podczas spotkania zwyciężczyni konkursu – utrzymać się w Londynie podczas studiów wokalnych, na które otrzymałam zaproszenie po sukcesie w Sydney. Studia są bezpłatne, ale warunkiem korzystania z nich jest samodzielne utrzymanie się w Londynie.

Na pytanie, czy po australijskim sukcesie posypały się zaproszenia do występów, Anna Patrys wymieniła kilkanaście takich miejsc, ale – poproszona przez Marcina Zawiłę, by nie zapominała o Jeleniej Górze w trakcie swoich tournée – stwierdziła, że jest wdzięczna za sfinansowanie jej przez Miasto kosztów przelotu do Sydney, bez czego nie mogłaby sobie pozwolić na udział w tamtym konkursie.

Z pewnością jeleniogórzanie będą mogli usłyszeć jej głos podczas występu w Zdrojowym Teatrze Animacji jeszcze w tym roku, 29 grudnia. Wybitna wokalistka zaprezentuje wówczas utwory w oper Verdiego i Pucciniego.

UM Jelenia Góra/ii

Reklama