7 cudzoziemców zatrzymanych przez Straż Graniczną

Straż Graniczna
fot. Nadodrzański OSG W środę, 1 października, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 7 cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Wśród nich jest pięciu obywateli Ukrainy, obywatel Białorusi i obywatel Ghany.
istotne.pl 0 straż graniczna, miasto zgorzelec

Reklama

Obywatel Ghany został zatrzymany przez funkcjonariuszy z placówki we Wrocławiu-Strachowicach. Podczas kontroli ustalono, że 34-letni mężczyzna nie posiada dokumentów uprawniających go do przebywania w naszym kraju. Funkcjonariuszom okazał dokument, który miał potwierdzić, że przebywa legalnie... we Włoszech. Kontrolujący szybko jednak ustalili, że włoska karta pobytu też nie jest autentyczna. Wszczęto wobec niego postępowanie karne.

Obywateli Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze z Tuplic, Legnicy, Kalisza i Zgorzelca. Zatrzymani przyjechali do Polski, wykorzystując wizy wydane w celu zatrudnienia, ale nikt z nich nie podjął pracy zgodnie z prawem. Wizy były wykorzystywane w innym celu, zostały unieważnione. Ukraińcy będą musieli opuścić nasz kraj w ciągu kilkunastu dni.

Białorusinka zaś została zatrzymana w Kudowie-Zdroju przez funkcjonariuszy z Kłodzka. Kobieta wjechała do Polski bez dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Ponieważ nielegalne przekroczenie granicy nastąpiło z Czech, cudzoziemka – zgodnie z polsko-czeską umową – zostanie przekazana stronie czeskiej w trybie readmisji.

NoOSG/ii

Reklama