Recydywista z Legnicy ponownie oskarżony

Akta sądowe
fot. B.org Wiktor R. został oskarżony o znęcanie nad matką i bratem tuż po opuszczeniu zakładu karnego. W więzieniu siedział wcześniej za kradzież z włamaniem i rozbój.
istotne.pl 0 policja, więzienie, miasto legnica

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Legnicy skierowała akt oskarżenia przeciwko Wiktorowi R., którego w grudniu 2012 r. oskarżono o kradzież z włamaniem i rozbój na szkodę właścicielu domu jednorodzinnego, który działając w ramach obrony koniecznej ugodził go nożem, a następnie zatrzymał i przekazał Policji.

Tym razem Wiktora R. oskarżono o znęcanie nad matką i bratem, czego dopuszczał się zaraz po opuszczeniu zakładu karnego. Od końca czerwca ww. jest tymczasowo aresztowany. Do znęcania dochodziło w okresie od końca maja do 28 czerwca br. Wiktor R. bez powodu wszczynał awantury domowe,
znieważał najbliższych słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał ich, groził matce pozbawieniem życia i pobiciem, zaś w dniu 28 czerwca 2014 r. w czasie awantury szarpał i popychał pokrzywdzoną, przewrócił ją na łóżko i podłogę, a następnie dusił rękoma za szyję. Krzyk pokrzywdzonej zaalarmował przebywających w pobliżu sąsiadów, którzy słysząc wołanie o pomoc wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonej i siłą odciągnęli Wiktora R. od matki, a następnie wezwali pogotowie i policję. Podejrzany spowodował u pokrzywdzonej obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia na okres poniżej 7 dni.

Wiktor R. zarzuconego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy, albowiem za opisany na wstępie czyn, uznany przez Sąd Rejonowy w Legnicy za kradzież rozbójniczą, wyrokiem z dnia 12 marca 2013 r. skazany został na karę 2 lat pozbawienia wolności. Karę tę odbywał w okresie od dnia 7 listopada 2012 r. do dnia 21 maja 2014 r. Przesłuchiwany kilkakrotnie w charakterze podejrzanego Wiktor R. nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i odmawiał złożenia jakichkolwiek wyjaśnień.

Za znęcanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara od 3 miesięcy do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Legnicy.

Reklama