Artylerzysta 23 Śląskiego Pułku Artylerii najlepszym rachmistrzem Wojsk Lądowych

Artylerzysta 23 Śląskiego Pułku Artylerii najlepszym rachmistrzem Wojsk Lądowych
fot. chor. Tomasz Rybarczyk W dniach 12-13 maja w ramach szkolenia poligonowego szefa ZWRiA DGRSZ na bazie obiektów Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbył się Konkurs Rachmistrzów Wojsk Lądowych.
istotne.pl wojsko, konkurs, 23śpa, remigiusz kwieciński

Do konkursu przystąpiło 28 żołnierzy, którzy etatowo w swoich jednostkach wojskowych zajmują stanowiska rachmistrza. Konkurs rozpoczął się we wtorek 12 maja 2015 r. zbiórką uczestników oraz zapoznaniem ich z regulaminem, komisją egzaminacyjną i kryteriami oceny poszczególnych etapów.

Konkurs otworzył pułkownik Jacek Narloch, który w imieniu szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii powitał przybyłych żołnierzy, życząc im jak najlepszych wyników końcowych. Komisja konkursowa dokonała sprawdzenia tożsamości uczestników zgodnie z kartami startowymi oraz z zajmowanym stanowiskiem służbowym.

W środowy poranek 13 maja żołnierze przystąpili do praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy. Wśród zadań konkursowych znalazło się określanie nastaw do ognia skutecznego z wykorzystaniem Przyrządu Kierowania Ogniem PUO-9, określenie współrzędnych prostokątnych płaskich, sporządzenie arkusza poprawek obliczeniowych czy określenie danych topograficznych.
Komisja (w składzie: przewodniczący mjr Ireneusz Jankowski wraz z członkami: mjrem Jarosławem Piersą, kpt. Dariuszem Lasowskim, kpt. Edwardem Chyłą i st. chor. sztab. Jackiem Rucińskim) po sprawdzeniu wszystkich zadań i podsumowaniu punktów przedstawiła zwycięzców.

Najlepszym rachmistrzem Wojsk Lądowych został st. szer. Piotr Knyszek z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca. Drugie miejsce zajął st. szer. Kamil Tyszko z 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa, a na trzeciej pozycji uplasował się st. szer. Michał Czeszun z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

KonkursKonkursfot. chor. Tomasz Rybarczyk
KonkursKonkursfot. chor. Tomasz Rybarczyk

kpt. Remigiusz Kwieciński