Nie ma tego złego...

Nie ma tego złego...
fot. SP nr 2 Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 rozbawili zarówno młodszą jak i starszą publiczność wystawiając dwukrotnie przezabawną sztukę „Nie ma tego złego…”.
istotne.pl cik orzeł, sp2 bolesławiec

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klas III a i III b pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Moniki Grzyb, Małgorzaty Oleś i Anny Kot przeżyły swoja przygodę aktorską. Przygotowały przedstawienie ,,Nie ma tego złego...”, które wystawiły dwukrotnie na scenie CIK ,,Orzeł”.

Rano spektakl obejrzało prawie 200 widzów: pięcio- i sześciolatki z przedszkoli miejskich nr 4, 5, 6, czterolatki z przedszkola nr 3 oraz grupy zerowe ze szkoły nr 2. Gośćmi specjalnymi na spektaklu byli: z-ca naczelnika Wydziału Społecznego Stanisław Wyganowski, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu: Łukasz Jaźwiec, dyrektorka MZS nr 3 Irena Sikora-Kołodyńska i kierownik CIK Orzeł Jacek Dudyński.

Po południu odbył się drugi spektakl dla rodzin młodych aktorów, znajomych, przyjaciół, emerytów z Domu Dziennego Pobytu oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem była wicedyrektorka szkoły nr 2 Dorota Basiak.

Dzieci przedstawiły historię, która wydarzyła się w świecie bajek. Złe postaci obraziły się na wszystkich, za to, że nikt ich nie lubi i opuściły bajki. Co się wtedy stało? Coś strasznego. Bajki okazały się nudne, nic się w nich takiego nie działo. Kapturek odwiedzał Babcię, gajowy nie miał co opowiadać wnukom, Szewczyk nie otrzymał królewny za żonę, Królewicz zostawił bogatego Kopciuszka, krasnoludki bały się rozkapryszonej Śnieżki, a Jaś i Małgosia znaleźli tylko zwykły las. Tak to już jest, że w życiu musi być wszystko. Nie ma tego złego, co by się na dobre nie zmieniło.

Chór zapowiadał historie, dzieci tańczyły, śpiewały, grały i bawiły się w teatr tak intensywnie, że goście, młodsi i starsi, z otwartymi buziami lub głośnym śmiechem, śledzili z uwagą losy bohaterów. Kolorytu dodawały wesołe stroje aktorów, scenografia, muzyka i światła. Spektakl zakończył się wielkimi brawami publiczności.

Przedstawienia w szkole organizowane są cyklicznie, każde dziecko lubi zabawę w teatr. Dodatkowo poznaje sobie baśnie i bajki, bo bez fantazji i wyobraźni świat byłby szary. Dzieci i nauczyciele uczestniczą w kampanii społecznej: Cała Polska czyta dzieciom. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim którzy pomogli w realizacji tego wydarzenia: rodzicom, dyrekcji MCC - BOK za możliwość wykorzystania sali w CIK Orzeł”, Jackowi Dudyńskiemu i pracownikom Centrum Integracji Kulturalnej.