Warta Bolesławiecka lepsza od Raciborowic

GKS Warta Bolesławiecka
istotne.pl 0 mecz, gks raciborowice, gks warta bolesławiecka

W 18 kolejce rozgrywek klasy okręgowej GKS Warta Bolesławiecka pokonał w Raciborowicach tamtejszy GKS 3:0 (2:0). W początkowych minutach spotkania na boisku panował chaos. Pierwszą groźną akcję, po kontrataku, przeprowadzili gospodarze, ale strzał był zbyt lekki żeby zakoczyć Dawida Kizymę. W miarę upływu czasu to jednak goście zaczęli osiągać przewagę. Udokumentowali to w 24 minucie. Kiedy po niepewnej interwencji golkipera Raciborowic piłkę do siatki skierował Sławomir Pełdiak.

GKS Warta Bolesławiecka pokonała GKS RaciborowiceGKS Warta Bolesławiecka pokonała GKS Raciborowicefot. MZ

W 43 minucie goście podwyższyli na 2:0. Na czystej pozycji znalazł się Damian Puzio i okazji nie zmarnował. Wynik meczu ustalił w 49 minucie Mariusz Krzysik. Zespół Zbigniewa Grzybowskiego wygrał jak najbardziej zasłużenie. Goście mieli więcej okazji i przez wiekszość czasu kontrolowali spotkanie. Co prawda Raciorowice też miały kilka okazji na zdobycie honorowego gola, ale brakowało wykończenia. W zespole gospodarzy niezbyt pewnie grała także formacja defensywana.

Zarówno w zespole z Raciborowic jak i w Warcie Bolesławieckiej występują byli zawodnicy BKS. Jednak największą niespodzianką dla kibiców była obecność w zespole gości Jana Wojciechowskiego, także wychowanka BKS, który do niedawna był piłkarzem Zagłębia Lubin. Doświadczony zawodnik z pewnością pomoże drużynie w osiąganiu jak najwyższych celów. GKS Warta Bolesławiecka - GKS Racioborowice 3:0 (2:0).

GKS Raciborowice: Wydysz - Ćwiak, Dul, Warchoł (65' Bogacki), Poczta, Biały, Juszczak, Zielonka, Woźniak, Kijowski (65' Paszkiewicz), Kulesza.

GKS Warta Bolesławiecka: Kizyma – Tofil (75' Powroźnik), Wojciechowski, Buchowski, Lisowski, Sadowski, Spychalski, Puzio, Kosiński (80' Gibas), Pełdiak (78' Faltyn), Krzysik (77' Pyrka).