Przedszkolaki żegnały zimę recyklingową Marzanną

Przedszkolaki żegnały zimę recyklingową Marzanną
fot. MPP nr 3 Przedszkolaki z filii Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3, jak co roku pożegnały zimę i powitały wiosnę.
istotne.pl marzanna, mpp3 bolesławiec

Dzieci z „trójki” doskonale wiedzą, że palenie lub topienie Marzanny zanieczyszcza nasze środowisko, dlatego swoją Marzannę wykonały z materiałów nadających się do recyklingu (papieru, bibuły, tektury, starych reklamówek i plastikowych butelek). Po powrocie do przedszkola Marzanna nie została utopiona lub spalona, lecz skończyła swój żywot w pojemnikach na śmieci. Przedszkolaki skandując: „Marzanno, Marzanno – ty zimowa panno

dziś cię wyrzucimy, bo nie chcemy zimy!” przystąpiły do jej rozbierania. Tworzywa, z których została wykonana wrzuciły do odpowiednich pojemników na segregowane śmieci, utrwalając przy tej okazji zasady segregowania odpadów.

Przygotowania do uroczystości trwały przez kilka dni. Przedszkolaki nauczyły się piosnek, wierszyków i rymowanek. Grupa starszaków wykonała Marzennę, a maluszki z pomocą swoich pań, zrobiły piękny kolorowy gaik. Nie zabrakło również wspaniałych strojów. Dzieci przebrały się za biedronki, pszczółki, żabki, bociany, skowronki, kwiatki i motyle.

Uroczystość rozpoczęła się w przedszkolu, gdzie dzieci podczas swoich występów przekonywały zimę, by odeszła i już nie wracała. Rozwiązywały zagadki, rebusy oraz rywalizowały w kilku konkurencjach sprawnościowych. Odbył się również powitalny koncert dla Pani Wiosny.

Po sformowaniu barwnego korowodu, starszaki z okrzykiem na ustach „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!” przemaszerowały ulicami osiedla. Korowód prowadziła Marzanna, zaś na końcu z w asyście biedronek i żabek, z wielkim koszem krokusów, dumnie maszerowała Pani Wiosna.

Obrzędom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dość wysoka temperatura. Idąc w korowodzie, przedszkolaki dostrzegły oznaki wiosny w przydomowych ogródkach i przedszkolnym ogrodzie. Zgodnie stwierdziły , że wiosna już przybyła i mamy nadzieję , że zagości u nas na dobre.

Filia MPP nr 3/Dorota Berestecka