Pędził drogą krajową z prędkością 229 km/h

Pędził drogą krajową z prędkością 229 km/h
fot. freeimages.com (4seasons) Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jadąc motocyklem krajową 94, przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 140 km/h.
istotne.pl policja, pirat drogowy

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, patrolując drogę krajową nr 94, zauważyli kierowcę motocykla, który przekroczył dozwoloną prędkość o... prawie 140 km/h. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Jawora.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Nowogrodziec. 31-latek, jadąc motocyklem drogą pomiędzy Brzeźnikiem a Parzycami, czyli na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, pędził z prędkością powyżej 229 km/h. Po zatrzymaniu kierowcy policjanci – w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego – nie wlepili mu mandatu, tylko skierowali sprawę do sądu.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w tym miesiącu już raz drastycznie przekroczył na motocyklu dozwoloną prędkość. Wtedy sprawa zakończyła się „jedynie” na mandacie i 8 punktach karnych.

Co więcej, wyszło na jaw, że wszystkie punkty karne, które 31-latek zdążył zebrać, są – tu zaskoczenia nie będzie – za zbyt szybką jazdę.

Teraz mężczyźnie grozi kolejne 10 punktów karnych i do 5 tys. zł grzywny.

KPP Bolesławiec/ii