Eryk Sobków w piłkarskiej reprezentacji Polski U-18

Eryk Sobków - Zagłębie Lubin
fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin SA Młody piłkarz otrzymał powołanie do reprezentacji U-18, która aktualnie rozgrywa turniej na Łotwie. To nie pierwsze powołanie tego zawodnika do reprezentacji Polski.
istotne.pl 0 zagłębie lubin, reprezentacja, eryk sobków

18-letni Eryk Sobków, wychowanek BKS Bobrzanie Bolesławiec, a obecnie zawodnik Zagłębia Lubin, konsekwentną pracą na treningach i w meczach ligowych wywalczył już dwa lata wcześniej powołanie do piłkarskiej reprezentacji Polski U-16 prowadzonej wówczas przez trenera Roberta Wójcika.

Aktualnie młody zawodnik Zagłębia otrzymał powołanie do reprezentacji U-18 na turniej Federation Cup 2015, rozgrywany na Łotwie. Wcześniej uczestniczył w zgrupowaniu reprezentacji w Serbii. W czasie zgrupowania strzelił gola w meczu reprezentacji z Rumunią. Trenerem polskiej reprezentacji U-18 jest Rafał Janas. Młodzi Polacy w swoim pierwszym meczu, w turnieju na Łotwie, pokonali Gruzję 1:0 (gola z rzutu karnego zdobył Szymon Walczak). W meczu z Gruzją Eryk grał przez 73 minuty. Na łotewskim turnieju Polacy zmierzą się jeszcze z Łotwą (25 marca, godzina 15:00) oraz z Ukrainą (27 marca, godzina 11:00).

Wszystko osiągnąłem ciężką pracą

Eryk Sobków swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 6 lat. Przełomowym momentem był dla niego wyjazd na testy do szkółki piłkarskiej OSSM Miedź Legnica (miał wtedy 12 lat). Już wówczas wyróżniał się warunkami fizycznymi, motorycznymi i piłkarskimi, co zaowocowało najlepszym wynikiem testów i związaniem się z legnickim klubem. Po udanych występach w Lidze Dolnośląskiej Juniorów pojawiły się propozycje przejścia Eryka do Akademii Legii Warszawa, Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław.

Ostatecznie, po 2 latach spędzonych w Legnicy, wybór padł na Zagłębie Lubin. Od 2012 roku bolesławianin, występujący na pozycji środkowego napastnika, grał w drużynie juniorów starszych klubu ze stolicy Zagłębia Miedziowego. Obecnie Zagłębie przedłużyło kontrakt z piłkarzem i gra w I drużynie, która walczy o powrót do Ekstraklasy. Na pytanie jak mu się udało to wszystko osiągnąć odpowiada skromnie: staram się. Wszystko osiągnąłem ciężką pracą.

Aktualizacja 2015-03-25, 17:00

Mecz Łotwa - Polska zakończył się remisem 1:1. Eryk Sobków zagrał drugą połowę tego spotkania. Więcej informacji o meczu na www.90minut.pl