Piłkarze i trener Zagłębia Lubin w Bolesławcu

Piłkarze i trener Zagłębia Lubin w Bolesławcu
fot. Gerard Augustyn Prawie 20 młodych piłkarzy miało okazję uczestniczyć w treningu pod okiem Łukasza Smolarowa, Adriana Błąda i Aleksandra Kwieka.

We wtorek 2 czerwca na Orliku przy II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu odbył się trening w ramach programu EKO-Zdrowie, realizowanego przez KGHM i Zagłębie Lubin. Oprócz trenera Akademii Piłkarskiej Zagłębia w tym treningu udział wzięli również drugi trener pierwszego zespołu „Miedziowych” Łukasz Smolarow, a także dwaj piłkarze: Adrian Błąd i Aleksander Kwiek.

W spotkaniu uczestniczyli młodzi piłkarze z bolesławieckich klubów (m.in. COMT 2012, KS Talent i BKS Bobrzanie) oraz zawodnik z Pieńska. – Trener Akademii Piłkarskiej powiedział mi, że widzi tutaj 3-4 chłopców, którym rokuje świetną przyszłość – mówi Bartosz Kubica z Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012, współorganizator wydarzenia. – Ale równie ważne jest to, że ci młodzi chłopcy mają kontakt z wielkimi piłkarzami. Ci z kolei mogą ich zainspirować. Zapewnić, że to nie jest takie trudne – zostać zawodowym piłkarzem. Trzeba tylko ciężko pracować i mieć trochę szczęścia.

Chłopcy dostali też bilety na mecz Zagłębie Lubin vs Termalica. W ten sposób będą świętować awans „Miedziowych” do Ekstraklasy.