Gimnazjaliści dla Solidarności

Gimnazjaliści dla Solidarności
fot. BOK-MCC 30 maja w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" młodzież z Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir wystąpiła w montażu słowno-muzycznym przygotowanym z okazji obchodów 35-lecia NSZZ Solidarność.
istotne.pl edukacja, solidarność, cik orzeł, bok - mcc

Była to wspaniała lekcja historii mówiąca o powstaniu i działaniu Związku przede wszystkim oparta na historii bolesławieckiej Solidarności.

Na scenie wystąpili: Angelika Bachciak, Klaudia Kowalik, Jagoda Łętowska, Laura Śledzińska, Mateusz Zawadzki. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny w składzie: Magdalena Cichorzewska, Radosław Kalamarz, Julia Kwiatkowska, Dorota Leszczyńska, Eliza Sondaj, Anna Wróblewska, Marika Zdunek, który wykonał utwory o charakterze patriotycznym i niepodległościowym, m.in. "Taki kraj", "Mury" czy "Miejcie nadzieję". Twórcą scenariusza, a także reżyserem produkcji była Mariola Kozioł, a kierownikiem muzycznym Justyna Rapa.

Gimnazjaliści dla SolidarnościGimnazjaliści dla Solidarnościfot. BOK-MCC

Koncertowi towarzyszy wystawa plakatów i dokumentów z okresu 35 lat działalności NSZZ Solidarność z prywatnych zbiorów Państwa Jolanty i Adama Koźmin, którą można oglądać w godzinach pracy Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł do 3 czerwca.

Organizatorzy wydarzenia: Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC