Strzelecki sukces weterana 23 Śląskiego Pułku Artylerii

Strzelecki sukces weterana 23 Śląskiego Pułku Artylerii
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński 29 maja br., w przeddzień centralnych obchodów Dnia Weterana, na zawodach strzeleckich w Bydgoszczy spotkali się weterani, którzy ucierpieli na misjach. III miejsce na podium zajął weteran z 23 Pułku Artylerii.
istotne.pl wojsko, zawody, 23śpa, remigiusz kwieciński

W tym roku w zawodach strzeleckich poświęconych pamięci mjr. Jacka Kosteckiego, lekarza, który zginął podczas służby na III zmianie w Iraku, wzięło udział 130 żołnierzy i byłych żołnierzy. Członkowie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju rywalizowali w strzelaniu z karabinka sportowego kbks, pistoletu wojskowego oraz karabinka wz. 1996 Beryl.

Arkadiusz PolewskiArkadiusz Polewskifot. kpt. Remigiusz Kwieciński
Arkadiusz PolewskiArkadiusz Polewskifot. kpt. Remigiusz Kwieciński

W tej ostatniej konkurencji wysokim poziomem celności wykazał się weteran i żołnierz 23 Pułku Artylerii kapral Arkadiusz Polewski, który stanął na podium, zajmując III miejsce. Kapral Polewski podczas służby w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku doznał urazu kręgosłupa, lecz po długotrwałej rekonwalescencji powrócił do służby wojskowej. Obecnie pełni służbę w sekcji wychowawczej bolesławieckiego pułku.

– Pomimo upływu czasu umiejętności i nawyków doskonalonych w czasie służby wojskowej się nie zapomina. Teraz nie uczestniczę w treningach strzeleckich, bo uniemożliwiają mi to ograniczenia zdrowotne, ale chciałem udowodnić, że weteran jest pełnowartościowym żołnierzem, zdolnym do obrony kraju, gdy nadejdzie taka potrzeba – mówi kapral Polewski.

W trakcie II zmiany PKW w Iraku A. Polewski pełnił służbę w kompanii rozpoznawczej na stanowisku celowniczy – zwiadowca. Brał udział między innymi w bitwie o City Hall w Karbali podczas powstania As Sadra w 2004 roku.

Kpt. Remigiusz Kwieciński