Razem uczyńmy świat lepszym

Zbiórka
fot. UM Zgorzelec Trwa zbiórka artykułów szkolnych dla 200 ukraińskich dzieci-uchodźców, które znalazły schronienie w naszym mieście partnerskim Myrgorodzie. Możecie nam w tym pomóc.
istotne.pl 0 edukacja, dziecko, zbiórka, ukraina, um zgorzelec, uchodźcy, miasto zgorzelec

Reklama

Od ponad roku nasi ukraińscy sąsiedzi żyją w cieniu konfliktu zbrojnego, na skutek którego tysiące ludzi zmuszonych zostało do opuszczenia domów. Są wśród nich dzieci, którym szczególnie łatwo odebrać poczucie bezpieczeństwa, niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Właśnie 200 takim małym uchodźcom chcemy dać odrobinę radości. To dzieci, które razem z rodzinami uciekły z objętych walkami terenów, znajdując schronienie w naszym mieście partnerskim Myrgorodzie. Przebywa tam już 3 tysiące uchodźców, którym miasto pomaga na miarę swoich możliwości (w majowym biuletynie miejskim drukowaliśmy rozmowę z merem Sergiejem Sołomachą, który opowiedział o sytuacji w mieście i na Ukrainie).

Chcielibyśmy, aby dzieci, które we wrześniu pójdą do szkoły, możliwie jak najbardziej mogły się z tego cieszyć. Przybory szkolne, zeszyty, piórniki, bloki, kredki, kolorowe naklejki, długopisy, a może nawet szkolne plecaki – zbiórkę tych przedmiotów rozpoczęliśmy już w piątek 29 maja, podczas koncertu charytatywnego organizowanego przez uczniów gimnazjum i liceum „Cogito”. Będziemy ją kontynuować do 12 czerwca, licząc, że zechcecie się przyłączyć. Wierzymy, że dzięki Waszej hojności na wielu dziecięcych buziach pojawi się we wrześniu promienny uśmiech.

Korzystając z okazji dziękujemy za wsparcie dla PAH tym, którzy pojawili się na koncercie. Informację o zebranej kwocie podamy w najbliższych dniach. Dziękujemy również panu Kamilowi ze Zgorzelca, dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z Osieka Łużyckiego, które zorganizowały zbiórkę u siebie, i mieszkańcom Gminy Wiejskiej Zgorzelec za artykuły szkolne i żywność dla dzieci i potrzebujących na Ukrainie.

ARTYKUŁY SZKOLNE MOŻNA PRZYNOSIĆ DO URZĘDU MIASTA DO 12 CZERWCA. Oddając je w punkcie obsługi interesanta na parterze, proszę powoływać się na rzecznika prasowego urzędu.

Osobom, które chciałyby przekazać artykuły żywnościowe, przypominamy, że musi to być żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Najlepiej typu konserwy lub artykuły pakowane próżniowo.

DZIĘKUJEMY!

Urząd Miasta Zgorzelec oraz uczniowie i pedagodzy Gimnazjum i Liceum COGITO

UM Zgorzelec

Reklama