Bolesławieckie małżeństwo na podium

Małżeństwo
istotne.pl 0 bieg, klub biegacza bolesławiec, monika lachowska, przemysław lachowski

Był to V Bieg Trzech Wież, mający na celu popularyzację czynnej rekreacji ruchowej oraz zdobywanie nowych jej zwolenników. Na starcie stanęło około 412 zawodników z całej Polski (i nie tylko), aby rywalizować ze sobą w bardzo gorący i duszny dzień, a niektórzy finiszujący zostali powitani deszczem.

Bieg rozpoczął się o godzinie 16:00. Trasa wiodła nawierzchnią asfaltową i brukową. Nie zabrakło reprezentantów Klubu Biegacza Bolesławiec.

Po raz pierwszy pojawiła się kategoria małżeństw, czyli bieg musiał zostać ukończony w regulaminowym czasie przez oboje małżonków. Do obliczeń został przyjęty sumaryczny czas startującej pary. W tej kategorii nie zawiedli zawodnicy Klubu Biegacza Bolesławiec: Monika i Przemysław Lachowscy, którzy zajęli II miejsce.

Przemysław Lachowski na mecie pojawił się z czasem 39:20 i był 7 w swojej kategorii wiekowej, natomiast Monika Lachowska ukończyła w bieg w czasie 44:45, zajmując również II miejsce w kategorii wiekowej K30.

Reprezentantem Klubu Biegacza Bolesławiec był również Bartosz Górecki, który na mecie finiszował z czasem 59:18.

Sukces bolesławieckiego małżeństwaSukces bolesławieckiego małżeństwafot. ML

– Start został zaliczony do udanych. Miejmy nadzieję, że również spotkamy się w przyszłorocznych zawodach w Prusicach – mówią Monika i Przemysław Lachowscy.