Gloria Artis dla Janiny Bany-Kozłowskiej

Gloria Artis dla Janiny Bany-Kozłowskiej
fot. Krzysztof Gwizdała Wybitna bolesławiecka artystka i wieloletnia projektantka ZC „Bolesławiec” została wyróżniona jednym z najwyższych odznaczeń nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
istotne.pl muzeum ceramiki, gloria artis, janina bany-kozłowska, bok - mcc

Na uroczystości nadania medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Janinie Bany-Kozłowskiej zaprasza Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman oraz organizatorzy: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Towarzystwo Miłośników Bolesławca, Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” Sp. z o.o., Gmina Miejska Bolesławiec oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Uroczystość nadania medalu odbędzie się w piątek, 30 stycznia, o 16.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” wręczy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Bezpośrednio po uroczystości w Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14, odbędzie się wernisaż monograficznej wystawy prac Janiny Bany-Kozłowskiej „Harmonia Formy”, przygotowanej ze zbiorów Muzeum oraz kolekcji własnej Janiny i Mieczysława Kozłowskich. Na ekspozycji zaprezentowana zostanie zarówno ceramika użytkowa, od najstarszych kultowych już wzorów po najnowsze propozycje, jak i artystyczne formy rzeźbiarskie.

Program uroczystości

  • Przemowa Anny Bober-Tubaj dyrektorki Muzeum Ceramiki w Bolesławcu
  • Przemowa Zygmunta Brusiło prezes Towarzystwa Miłośników Bolesławca
  • Przemowa dr Barbary Banaś kustosza Działu Ceramiki i Szkła Współczesnego, Muzeum Narodowe we Wrocławiu
  • Przemowa Karola Stasika prezesa Zarządu Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” w Bolesławcu Sp. z o.o.
  • Wręczenie srebrnego medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilonę Antoniszyn-Klik
  • Wystąpienie Janiny Bany-Kozłowskiej
  • Otwarcie monograficznej wystawy prac Janiny Bany-Kozłowskiej. Ekspozycja czynna będzie od 30 stycznia do 28 lutego 2015 roku.