Remont zabytkowej pływalni na finiszu

Remont zabytkowej pływalni na finiszu
fot. UM Bolesławiec Do końca stycznia zakończą się prowadzone od czerwca 2013 roku prace budowlane w remontowanej zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu. W tym czasie rozpoczęło się już wyposażanie obiektu w niezbędne urządzenia.
istotne.pl pływanie, inwestycja, um bolesławiec

Warto przypomnieć, że zakres prowadzonych w zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej prac obejmował między innymi: wymianę dachówki i świetlika nad halą basenową, uzupełnienie okładzin, naprawienie uszkodzeń ozdobnych kafli oraz pozostałych zabytkowych elementów ceramicznych. Oczyszczone i zaimpregnowane zostały kute balustrady, żeliwne kolumny oraz płyty z piaskowca i terakoty. Nastąpiła wymiana okien oraz zabezpieczono przed wilgocią ściany. Przy okazji remontu postanowiono zamontować iluminacje przy solankowej niecce i na sali kardio.

Pływalnia wzbogaciła się również o szereg atrakcji, m.in. jacuzzi, sauny suche z jodły, saunę parową z jodły, saunę infrared, kapsułę spa, kabinę do spaceru w podciśnieniu, grotę solną, a także jacuzzi z solanką, urządzenia do hydromasażu, armatki wodne, tryskacze itp.

W części z odnową biologiczną znajdą się m.in. łóżka spa, łóżka masujące, wanny kąpielowe, urządzenia do hydromasażu, a w sali kardio – bieżnia, wiosła, steppery, rowery stacjonarne, ergometry eliptyczne i ławeczki do ćwiczeń.

UrządzeniaUrządzeniafot. UM Bolesławiec
UrządzeniaUrządzeniafot. UM Bolesławiec

Modernizacja odbywa się w ramach projektu „Przywrócenie dawnej funkcji zakładu kąpielowego w zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

iza