31-letni złodziej telefonu zatrzymany

31-letni złodziej telefonu zatrzymany
fot. Krzysztof Gwizdała Policjanci odzyskali skradziony telefon o wartości 1000 zł. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
istotne.pl policja, kradzież, telefon

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego w Bolesławcu ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży telefonu komórkowego o wartości 1000 zł. Zdarzenie miało miejsce w piątek 23 stycznia około godziny 08:40 w Bolesławcu na targowisku przy ul. Jeleniogórskiej. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci Pionu Kryminalnego ustalili, że telefon komórkowy został skradziony w sklepie w chwili nieuwagi osób tam przebywających, a sprawcą kradzieży był mężczyzna w wieku około 30 lat. Poszkodowana, po zorientowaniu się że telefon został skradziony, zaczęła sama szukać złodzieja i rozpoznała podejrzanego mężczyznę wchodzącego do klatki schodowej.

Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, a następnie udali się do jego miejsca zamieszkania. 31-latek był już znany policji za popełniane wcześniej przestępstwa. Policjanci znaleźli w domu podejrzanego skradziony telefon. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży telefonu komórkowego. Za podobne przestępstwa 31-letni mieszkaniec Bolesławca był już wcześnie skazany. Kodeks karny za popełniony czyn przewiduje pozbawienie wolności do 5 lat.

KPP Bolesławiec/ii