Remonty w II LO przed jubileuszem

Remonty w II LO przed jubileuszem
fot. G.Hanaf Podczas ferii pracownicy socjalni wykonują remont starego korytarza. Odnawiane jest też pomieszczenie Izby Pamięci. Liceum szykuje się do kwietniowych obchodów 50-lecia.
istotne.pl 0 mirosław sakowski, 2lo bolesławiec

Reklama

Dyrektor II LO wykorzystuje czas przerwy w nauce do niezbędnych remontów. Odnawiany korytarz od dawna wymagał ocieplenia i malowania. Trwają też prace przy remoncie sali przeznaczonej na Izbę Pamięci.

– Jak widać nie odpoczywamy podczas ferii, po wolnym czasie uczniowie wrócą do jeszcze bardziej zadbanego budynku – mówi Mirosław Sakowski. – Chcemy też jak najlepiej przygotować się do obchodów jubileuszu, który odbędzie się 11 kwietnia. To będzie szczegółowo zaplanowane, wyjątkowe wydarzenie, na które chcę już dziś zaprosić wszystkich absolwentów – dodaje dyrektor.

Drugie Liceum Ogólnokształcące kontynuuje tradycje Liceum Pedagogicznego i Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli, które rozpoczęły swoją działalność w 1964 roku. Z biegiem lat szkoła ulegała reorganizacjom, przekształcając się kolejno w 6-letnie Studium Wychowania Przedszkolnego (1973-1984), 6-letnie Studium Nauczycielskie (1984-1993), II Liceum Ogólnokształcące (1991) i Kolegium Nauczycielskie (1992-1996). W latach 1978-1990 Studium wraz ze Szkołą Podstawową nr 6 i Przedszkolem nr 10 funkcjonowało jako Zespół Placówek Oświatowych, który w 1983 roku otrzymał imię Janusza Korczaka. Po zakończeniu działalności Studium Nauczycielskiego i Kolegium Nauczycielskiego szkołą kontynuującą działalność stało się II Liceum Ogólnokształcące imienia Janusza Korczaka.

Zostań Przyjacielem Szkoły

W związku z organizacją jubileuszu dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego zwraca się o rozważenie możliwości pomocy finansowej, która wspomoże realizację przedsięwzięcia. Organizatorzy docenią każda, nawet najmniejszą inicjatywę. W zamian za okazane wsparcie mogą zaoferować umieszczenie nazwy firmy sponsora w:

 • certyfikacie podziękowania
 • wpisie na stronie internetowej szkoły pod tytułem „Przyjaciel Szkoły”
 • podziękowaniem wygłoszonym w trakcie uroczystości

Organizatorzy oferują również możliwość wykorzystania logo firmy w materiałach jubileuszowych z tytułem „sponsor” oraz informację w mediach lokalnych i portalach internetowych.

W realizację przedsięwzięcia II LO wkłada własne środki, lecz ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników szkoła liczy na pomoc sponsorów, wierząc, że będzie to dla nich wspaniała reklama i promocja.
Dotację szkoła przeznaczy na:

 • wydanie folderów jubileuszowych, monografii
 • druk zaproszeń i dyplomów
 • zorganizowanie wystaw jubileuszowych

Ewentualne nadwyżki szkoła przeznaczy na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla liceum.
Prośba o dokonanie wpłaty na konto Rady Rodziców II LO. Nr konta: Bank BGZ nr 05 2030 0045 1110 0000 0216 7480.

Plan obchodów 50-lecia szkoły 11 kwietnia 2015 roku

 • 11:00 Msza Święta w kościele p. w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Elizy Orzeszkowej 3
 • 12:30 Uroczyste otwarcie w budynku szkoły
 • 14:00 Spotkanie absolwentów z wychowawcami
 • 16:00 Spektakl szkolnego Koła Teatralnego prowadzonego przez Izabellę Daniel
 • 20:00 Bal Absolwentów

Uroczystości odbędą się w budynku II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Dolne Młyny 60.
Zgłoszenia na Bal Absolwentów przyjmowane będą do 27 marca 2015 roku, cena 300 zł od pary: kolacja (bogate menu: przystawki, danie główne, deser, napoje), zabawa, oprawa muzyczna, wodzirej, inne atrakcje. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z sekretariatem w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Podaruj 1% swojego podatku II LO

Wystarczy wpisać w PIT nr KRS 0000163366
Cel szczegółowy: dla II Liceum Ogólnokształcącego

Reklama