Dwie dobre wystawy w BOK-MCC

Dwie dobre wystawy w BOK-MCC
fot. G. Hanaf Rzeźby, formy dizajnerskie i obrazy abstrakcyjne artystów z różnych stron świata wyeksponowano w dwóch galeriach. To pierwsza tak bogata wystawa ze zbiorów BOK-MCC.
istotne.pl katarzyna zarówny, mpcz, bok - mcc
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Przez lata organizowania różnych plenerów, w tym największego ceramiczno-rzeźbiarskiego, w BOK-MCC zebrano wartościową i niezwykle ciekawą kolekcję prac międzynarodowej ekipy artystów.

Katarzyna Zarówny, komisarz wystaw, przygotowała dwie ekspozycje. W galerii „W sam raz” (Forum) znalazły się ceramiczne formy rzeźbiarskie, zarówno małe, jak i wielkoformatowe realizacje oraz kompozycje abstrakcyjne wykonane techniką olejną. Całość dopełnią płaskorzeźby, mozaiki i prace plastyczne artystów którzy brali udział w projektach o lokalnym i międzynarodowym zasięgu.

W galerii Druga „Mała Biała” ( parter MCC) komisarz zgromadziła najciekawsze prace designerskie powstałe podczas bolesławieckich plenerów. Stanowią one istne spektrum możliwości, jakie daje projektowanie przemysłowe. Zwiedzający wystawę znajdą tutaj wzory nie tylko ceramiki użytkowej, ale także inspiracje samą formą designerską.

Ekspozycję można zwiedzać do 1 marca 2015 roku.