Walentynkowy Pazura z pazurem

Walentynkowy Pazura z pazurem
fot. Ja Fryta/Wikimedia Commons Znany aktor i stand-uper wystąpi w Jeleniej Górze z programem „Kabaret z Pazurem”.
istotne.pl 0 kabaret, kultura, miasto jelenia góra

Reklama

Cezary Pazura ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i twórcą autorskiego kabaretu. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał Złote Lwy Gdańskie. Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes.

Grał m.in. u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego, Marka Koterskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku” czy „Nic śmiesznego”. Komedia gangsterska „Weekend” była jego debiutem reżyserskim.

W Jeleniej Górze Pazura zaprezentuje program stand-upowy „Kabaret z Pazurem”. Bilety (45 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu występu) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00-18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

Występ odbędzie się 14 lutego (sobota) w Sali Widowiskowej JCK (ul. Bankowa). Początek o 19:00.

JCK/ii

Reklama