Facebook nie działa na miejskich hotspotach

Facebook nie działa na miejskich hotspotach
fot. www.sxc.hu (sqback) Na sprawę zwrócili uwagę nasi Czytelnicy. Rzeczniczka Urzędu Miasta zapewnia, że miasto nie blokuje dostępu do najpopularniejszego portalu społecznościowego.
istotne.pl urząd miasta, internet, hotspot

O nagłośnienie tematu poprosił nasz Czytelnik. W mailu do redakcji napisał: „Chciałbym zwrócić uwagę na użytkowanie hotspotu bolesławieckiego […]. Chodzi o to, że w hotspotach jest kontrola rodzicielska […], ale to jest z drugiej strony też kontrola osób dorosłych (kontrola miejska). Załóżmy, że do Bolesławca na Święto Ceramiki przybywa jakiś turysta z zagranicy, chce skorzystać z WiFi i ma dostęp do hotspotu Bolesławiec. Chce się podzielić wrażeniami na portalu społecznościowym Facebook i co się okazuje? Biedny turysta nie ma dostępu do jednej jedynej strony internetowej”.

I dodał: „Jaka tu kontrola występuje? Czy do końca jest to rodzicielska? Czy raczej miejska?”.

Skontaktowaliśmy się z Agnieszką Gergont, rzeczniczką Urzędu Miasta Bolesławiec, która zaprzeczyła, jakoby Gmina Miejska blokowała dostęp do Facebooka na hotspotach.

Sprawdziliśmy, hotspot Domu Dziennego Pobytu 15 stycznia około 12:00 w ogóle nie działał, a na hotspotach Miejskich Zespołów Szkół nr 1 i 2 część stron się wgrywała, część nie – w tym najpopularniejszy serwis społecznościowy.

Do sprawy wrócimy.

(informacja: redakcja ii)