BiegamBoLubię – w czwartek słońce, w sobotę deszcz

biegaczka
fot. Dariusz Łomański Sobotni deszcz nie odstraszył 26 uczestników akcji BiegamBoLubię, którzy przybyli na kolejny trening.
istotne.pl 0 akcja, biegambolubię, gruman, dariusz łomański

Reklama

– Dzisiaj pogoda nie jest najlepsza, ale dla biegaczy padający lekki deszcz nie jest przeszkodą, co udowodniły sobotnie zajęcia. W czwartkowe słoneczne popołudnie ćwiczyło z nami za to aż 31 osób, co pokazuje, że akcja BiegamBoLubię w Bolesławcu ma się coraz lepiej. Zapraszamy na zajęcia bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wykonywanie ćwiczeń przy gorszej pogodzie uodparnia nasz organizm i spowoduje, że na pewno będziemy rzadziej chorować – mówi trener Bartosz Gruman.

fot. Dariusz Łomański
fot. Dariusz Łomański
fot. Dariusz Łomański

W sobotę ćwiczących podzielono na dwie części. – W związku z tym, że przybywa chętnych do biegania z nami, postanowiliśmy, że raz w tygodniu zajęcia prowadzić będziemy w dwóch grupach. W pierwszej grupie trenują osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, chcą poruszać się na świeżym powietrzu i traktują bieganie rekreacyjnie – tłumaczy trener Dariusz Łomański. – Drugą grupę tworzą biegacze, którzy poświęcają trochę więcej czasu na trening, chcą przygotować się do poprawienia rekordu życiowego lub startu w swoim pierwszym biegu. Chcemy im pokazać, jakie elementy treningu można poprawić i jakie środki treningowe stosować.

Trenerzy podkreślają, że można do nich podejść również w czasie treningów z zawodnikami MKS Bolesłavia. Na pewno nie odmówią pomocy lub porady w kwestiach biegowych.

Organizatorzy zapraszają w każdy czwartek o godzinie 17:00sobotę o godzinie 9:30 na stadion miejski.

Dariusz Łomański i Bartosz GrumanDariusz Łomański i Bartosz Grumanfot. DŁ

(informacja: Dariusz Łomański/ii)

Reklama