Pływacy UKS Oxpress z 6 medalami

plywaczka
istotne.pl 0 zawody, pływanie, oxpress

Za nami Dolnośląskie Zawody Pływackie. Zawody, w których rywalizowali pływacy z 26 klubów, odbyły się w dniach 4-5 kwietnia w Lubaniu. Ekipa UKS Oxpress wywalczyła sześć medali, w tym trzy złote.

Starszym koleżankom-finalistkom tegorocznych mistrzostw Polski w pływaniu rośnie godna następczyni – Julita Jośko, która zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym w kategorii do 10 lat. W kategorii do lat 11 brązowy medal na tym samym dystansie wywalczył Iwan Suschanka, który również jest nadzieją klubu.

Swoją dominację na Dolnym Śląsku potwierdziły uczestniczki ostatnich mistrzostw Polski w pływaniu, które zdecydowanie zwyciężyły w swoich koronnych konkurencjach – Agata Knapik na dystansie 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz Iza Tkaczyk na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Iza zdobyła też srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.

O pudło otarli się w swoich kategoriach wiekowych: Maciej Kozik – 4 miejsce (50 m stylem dowolnym), Mikołaj Szymański – 4 miejsce (50 m stylem grzbietowym) oraz Patrycja Faryna – 4 miejsce (100 m stylem klasycznym).

Piąte miejsca wywalczyli: Jadwiga Węglicka (50 m stylem grzbietowym), Wiktor Wilk (50 m stylem klasycznym), Julita Węglicka (100 m stylem motylkowym), Julita Jośko (50 m stylem motylkowym), Patrycja Faryna (100 m stylem dowolnym), Klaudia Petters (100 m stylem grzbietowym).

Szóste pozycje zajęli: James Pratt (50 m stylem dowolnym), Mikołaj Szymański (50 m stylem dowolnym), Maciej Kozik (50 m stylem grzbietowym). Na ósmej pozycji przypłynęli: Maciej Kozik, Iwan Suschanka, Jadwiga WęglickaKlaudia Petters.

Sztafeta w składzie: Jadwiga Węglicka, Julita Jośko, Dawid LachowskiIwan Suschanka zajęła piąte miejsce. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną walecznością.

(informacja: UKS Oxpress/ii)