Jak zwykle brudno na drogach powiatowych

Jak zwykle brudno na drogach powiatowych
fot. Krzysztof Gwizdała Co roku Powiat nie radzi sobie ze sprzątaniem ulic. Po zmianie starosty nic się nie poprawiło.
istotne.pl powiat, droga, mzgk bolesławiec

Powiat posprząta wszystkie drogi dopiero półtora miesiąca przed wakacjami. Do tego czasu auta będą się kurzyć, a kamienice brudzić. Jak jest w przypadku dróg miejskich? – Zamiatanie ulic zaczęliśmy w lutym. Było to pierwsze pozimowe sprzątanie. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, teraz będziemy zamiatać miejskie ulice czwarty już raz – mówi Piotr Tutak, zastępca kierownika ds. transportu w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej.

Jak tłumaczy Katarzyna Biegasiewicz-Mularczyk, rzeczniczka Powiatu Bolesławieckiego, samorząd zajmuje się sprzątaniem 300 km dróg powiatowych i 100 km dróg wojewódzkich. – Są one sukcesywnie zamiatane, nie da się tego zrobić z dnia na dzień – podkreśla.

I dodaje, że Powiat kupił zamiatarkę, która ma w najbliższy poniedziałek wyjechać na drogi. – Zakładamy, że do 15 maja wszystko zostanie posprzątane – mówi Katarzyna Biegasiewicz-Mularczyk.

Czy co roku z dróg powiatowych muszą unosić się tumany kurzu? Czy urzędnicy nie mogli wcześniej zaplanować sprzątania lub kupić zamiatarki? Jak widać, miasto sobie radzi. Swoją opinię możesz wyrazić pod artykułem.

Ulica Staroszkolna w BolesławcuUlica Staroszkolna w Bolesławcufot. Krzysztof Gwizdała
Ulica Podgórna w BolesławcuUlica Podgórna w Bolesławcufot. Krzysztof Gwizdała

(informacja: ii)