Jak zwykle brudno na drogach powiatowych

piach-staroszkolna
fot. Krzysztof Gwizdała Co roku Powiat nie radzi sobie ze sprzątaniem ulic. Po zmianie starosty nic się nie poprawiło.
istotne.pl 0 powiat, droga, mzgk bolesławiec

Reklama

Powiat posprząta wszystkie drogi dopiero półtora miesiąca przed wakacjami. Do tego czasu auta będą się kurzyć, a kamienice brudzić. Jak jest w przypadku dróg miejskich? – Zamiatanie ulic zaczęliśmy w lutym. Było to pierwsze pozimowe sprzątanie. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, teraz będziemy zamiatać miejskie ulice czwarty już raz – mówi Piotr Tutak, zastępca kierownika ds. transportu w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej.

Jak tłumaczy Katarzyna Biegasiewicz-Mularczyk, rzeczniczka Powiatu Bolesławieckiego, samorząd zajmuje się sprzątaniem 300 km dróg powiatowych i 100 km dróg wojewódzkich. – Są one sukcesywnie zamiatane, nie da się tego zrobić z dnia na dzień – podkreśla.

I dodaje, że Powiat kupił zamiatarkę, która ma w najbliższy poniedziałek wyjechać na drogi. – Zakładamy, że do 15 maja wszystko zostanie posprzątane – mówi Katarzyna Biegasiewicz-Mularczyk.

Czy co roku z dróg powiatowych muszą unosić się tumany kurzu? Czy urzędnicy nie mogli wcześniej zaplanować sprzątania lub kupić zamiatarki? Jak widać, miasto sobie radzi. Swoją opinię możesz wyrazić pod artykułem.

Ulica Staroszkolna w BolesławcuUlica Staroszkolna w Bolesławcufot. Krzysztof Gwizdała
Ulica Podgórna w BolesławcuUlica Podgórna w Bolesławcufot. Krzysztof Gwizdała

(informacja: ii)

Reklama